Ugodził nożem przypadkowego mężczyznę. Odpowie w ramach ''recydywy''

Ugodził nożem przypadkowego mężczyznę. Odpowie w ramach ''recydywy''
Fot. Pixabay.com

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ugodził nożem przypadkowego mężczyznę. Okazało się, że sprawca był wcześniej karany za podobne przestępstwa i odpowie w ramach tzw. recydywy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, 9 marca, w Olsztynie, ale policjanci poinformowali o sprawie dopiero w środę. Wtedy ratownicy medyczni zabrali 35-latka z raną kłutą ciała do szpitala.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Szybko ustalono sprawcę, okazał się nim 68-latek.

Z ich ustaleń wynika, że  35-latek spotkał się z koleżanką, z którą poszedł do jednego z mieszkań po jej rzeczy i tam został zaatakowany przez jednego z lokatorów. Ranny mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawca usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do winy, ale nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Okazało się, że 68-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, w związku z tym odpowie w warunkach tzw. recydywy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz