Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw na Warmii i Mazurach

Wzorem lat ubiegłych, warmińsko-mazurscy policjanci aktywnie wezmą udział w nadchodzącym Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw, który w tym roku obchodzony jest w dniach od 25 lutego do 2 marca.

W ramach Tygodnia Pomocy, w komendach na terenie całego województwa dyżury telefoniczne będą pełnić policjanci, którzy udzielą wszelkich informacji oraz porad poszkodowanym. Ci, którzy mają więcej czasu, bedą mogli przyjść do jednostki Policji, gdzie uzyskają odpowiedź na nurtujące ich pytania. Ponadto, policjanci wraz z przedstawicielami instytucji i organizacji społecznych będą wspólnie pracować w uwtorzonych punktach informacyjnych.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wezmą udział w tej akcji wspólnie ze Związkiem Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" prowadzącym Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dyżurować będzie w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Olsztynie ul. Tarasa Szewczenki 1 w dniach 27 luty 2013 r. oraz w dniu 1 marca 2013 r. w godzinach 11:00-14:00.

Więcej informacji o dyżurach w regionie znajdziecie TUTAJ.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz