Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2020-08-17 11:54

Monika Smolik

Tragiczny wypadek samolotu pod Jezioranami. Prokuratura wszczyna śledztwo

Tragiczny wypadek samolotu pod Jezioranami. Prokuratura wszczyna śledztwo
Tragiczny wypadek awionetki w Kikitach
Fot. KMP Olsztyn

Dziś (17 sierpnia) prokurator rejonowy w Biskupcu wyda postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie wypadku lotniczego. Niewielki samolot rozbił się w okolicach Jeziora Luterskiego (gmina Jeziorany).

reklama

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 15 sierpnia w miejscowości Kikity około godz. 21:30. Służby odnalazły wrak dopiero o godz. 23. Poszukiwania były utrudnione z powodu rozbieżnych zeznań świadków oraz późną porę. Awionetka leciała prawdopodobnie w kierunku Giżycka. Podróżowały nią 79-letni pilot oraz 39-letnia pasażerka. Oboje zginęli. Do tragedii doszło, gdy samolot typu Bristell, rozpoczął manewr podchodzenia na lotnisko w Kikitach, chwilę później usłyszano huk i zauważono dym nad lasem.

- Dziś Prokurator Rejonowy w Biskupcu wyda postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie zaistniałego w dniu 15 sierpnia 2020r. w godzinach wieczornych wypadku w ruchu powietrznym, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby – informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich szczegółów wypadku.

- Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności procesowe przy udziale prokuratora oraz technika kryminalistyki. O zdarzeniu powiadomiona została Komisja ds. Badania Wypadków Lotniczych, która zajmie się zbadaniem dokładnych okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia – wyjaśnia Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl