Toast Pub zmieni właściciela? Przedsiębiorca stawia na Nowy Andergrant

Toast Pub zmieni właściciela? Przedsiębiorca stawia na Nowy Andergrant
Jarosław Bartkowiak zapowiada, że w Nowym Andergrancie ponownie będą organizowane koncerty, ale nie tylko. Aby zebrać środki na klub, przedsiębiorca planuje odstąpić Toast Pub na Starym Mieście
Fot. Jarosław Skórski

Jarosław Bartkowiak nie ukrywa, że chce się skupić na przywróceniu blasku Nowemu Andergrantowi. W związku z tym chce odstąpić Toast Pub, podobnie jak zrobił to niedawno ze Starą Fabryką.

Skupiamy się na „Anderze”. Na chwilę obecną koszty są bardzo duże. Dlatego też rezygnuję z klubów na Starym Mieście, bo tutaj z kolei czynsze są bardzo wysokie. Dla przykładu w sezonie letnim trzeba sprzedać aż 600 piw, aby zarobić na ogródek. Do tego dochodzi czynsz w wysokości ok. 6-8 tys. zł i wynagrodzenie dla załogi – komentuje dla nas Jarosław Bartkowiak.

Zdaniem przedsiębiorcy przeszkodą na Starym Mieście są nie tylko wysokie czynsze, ale także to, że nie ma gdzie zaparkować. Strażnicy miejscy wypisują mandaty. Przez to starówka umiera.

Dodaje, że Toast Pub miał co prawda tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o finanse, ale nie stać go było na utrzymanie kilku lokali naraz. I jak tylko pojawiła się możliwość przejęcia Nowego Andergranta, to długo się nie zastanawiał.

Kocham muzykę i chcę, żeby Andergrant żył, jak wcześniej. Chcę, żeby był dostępny dla wszystkich – dla profesjonalnych zespołów i muzyków, którzy ćwiczą w mieszkaniach. Chcę ,żeby ludzie grali koncerty, ale również żeby odbywały się spektakle teatralne czy stand-upy – dodaje Jarosław Bartkowiak.

O przejęciu słynnego klubu pisaliśmy w artykule pt. „Nowy Andergrant zmieni właściciela. Co to oznacza dla klubu?”.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • R. O. 2020-01-13 08:55:10 83.6.*.*
  Toast Pub jest przy Pieniężnego - tam wręcz wprowadzono ruch dwukierunkowy. Nietrafiony argument, a wręcz „strzał w kolano”, bo kto teraz odkupi ten pub skoro jest mały ruch?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • bleh 2020-01-12 13:48:28 88.156.*.*
  Czyli zdaniem pana Bartkowiaka ludzie przyjeżdżają samochodami do pubu by się napić i potem kierują autami do domu? Gratuluję myślenia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Mój Podpis 2020-01-11 15:11:05 88.156.*.*
  Ależ bzdurny argument z parkowaniem! Kto przyjeżdża na Starówkę do pubu samochodem?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • jhgfghj 2020-01-10 23:32:45 77.111.*.*
  jaki k...a blask? :-D hahahaha
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1