TIR-em pędził po buspasie i na czerwonym świetle. To nie koniec kłopotów kierowcy...

TIR-em pędził po buspasie i na czerwonym świetle. To nie koniec kłopotów kierowcy...
Zatrzymany do kontroli TIR
Fot. WITD Olsztyn

Inspektorzy drogowi zatrzymali kierowcę TIR-a, który popełnił szereg wykroczeń. Najpierw przejechał na czerwonym świetle, później pędził buspasem. W trakcie kontroli okazało się, że na kierowcę czekają kolejne problemy.

Wczoraj pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zauważyli, kierowcę TIR-a, który złamał szereg przepisów drogowych. Najpierw przejechał na czerwonym świetle, a następnie kontynuował jazdę po buspasie. W związku z tym inspektorzy zatrzymali go do kontroli.

Podczas sprawdzania wyszło na jaw, że kierowca będzie musiał tłumaczyć się z kolejnych wykroczeń. Okazało się że kierowca manipulował zapisami tachografu poprzez użycie magnesu na nadajniku, co jest już przestępstwem.

Kierowca TIR-a został przekazany policji.

Źródło: własne/WITD Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Piotrek 111 2019-11-01 06:41:49 188.146.*.*
    Nol nie jest zobowiązany stać w korkach bo nie głosował na nieudacznika jak olsztyniaki więc śmieje się z was i dalej leci z wiatrem a wy grzymowicze stojcie i się denerwojcie he he
    Odpowiedz Oceń: 6 5 Zgłoś treść
  • NO 2019-10-31 21:03:18 88.156.*.*
    Na Pieniężnego codziennie rano NOLe jada buspasem i śmieją się z tych którzy jadą (albo stoją) zgodnie z przepisami. A kontroli nie widziałem tam ani razu...
    Odpowiedz Oceń: 12 1 Zgłoś treść