Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2024-02-11 10:57

Redakcja

Teleporada – kiedy warto się na nią zgłosić?

Teleporada – kiedy warto się na nią zgłosić?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

W ostatnim czasie można zauważyć, że pacjenci coraz chętniej korzystają z porad lekarskich udzielanych przez telefon lub internet. Trudno się dziwić – to wygodny sposób na uzyskanie pomocy medycznej w wielu powszechnych jednostkach chorobowych. Zobacz, jak przebiega taka porada i kto może się na nią zgłosić?

reklama

Stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim wiążą się z koniecznością dojazdu do przychodni oraz oczekiwania w nie raz bardzo długich kolejkach. Jest to nie tylko strata czasu, ale także okazja to złapania infekcji od innego pacjenta. Dlatego tak wiele osób wybiera e-poradę, która w wielu przypadkach może zastąpić tradycyjną wizytę w gabinecie lekarskim. Jakich przypadkach warto skorzystać z teleporady?

Gdzie zgłosić się po teleporadę?

Takie usługi są ostatnio bardzo popularne. Jednak warto zdecydować się na podmiot, który zapewnia szybką i sprawną realizację e-wizyty. Takie rozwiązanie oferuje Halomed: https://halomed.pl. Po wypełnieniu krótkiego formularza na stronie internetowej można skonsultować się z lekarzem, który podczas wizyty zleci odpowiednie leczenie, oraz wystawi receptę na niezbędne leki.

Przeziębienie, grypa i inne infekcje – czy e-wizyta wystarczy?

Jednymi z najczęstszych problemów zdrowotnych, które skłaniają pacjentów do poszukiwania pomocy medycznej, są infekcje górnych dróg oddechowych. Dochodzi do nich najczęściej w sezonie jesienno-zimowym i wczesną wiosną. Zapadają na nie zarówno dzieci, jak i dorośli, a także osoby starsze. W zależności od rodzaju infekcji leczenie może obejmować skuteczną farmakoterapię lub być tylko objawowe.

Aby upewnić się, czy masz do czynienia z grypą, czy innym patogenem, możesz wykonać prosty test dostępny w aptece. Na podstawie jego wyników lekarz może wdrożyć odpowiednie leczenie. Chociaż na popularne przeziębienie nie ma obecnie leków, to niewiele osób wie, że istnieją dostępne na receptę preparaty, którymi można skutecznie zwalczać grypę. Jednak muszą one być podane jak najszybciej. Dlatego e-wizyta może być w takim wypadku niezwykle przydatnym sposobem kontaktu z lekarzem.

E-konsultacja dotycząca przyjmowania leków

Często zdarza się, że pacjent nie rozumie części zapisów w ulotce leku. Może się też zdarzyć, że obawia się interakcji pomiędzy różnymi preparatami, lub zastanawia się, czy jego stan zdrowia pozwala na przyjęcie danego środka. W takich przypadkach również można skorzystać z szybkiej e-konsultacji, podczas której można przedstawić lekarzowi swoje wątpliwości. Specjalista z pewnością doradzi, czy przyjmowanie danego preparatu jest w konkretnej sytuacji zasadne i bezpieczne.

Teleporada a dalsze leczenie

Nie wszystkie choroby można jednak zdiagnozować i wyleczyć jedynie na podstawie opisu objawów. W wielu przypadkach teleporada może być wstępem do dalszego leczenia i pogłębionej diagnostyki. To dobry sposób, aby dowiedzieć się, do jakiego specjalisty można się udać ze swoimi dolegliwościami i jakie badania warto wykonać, aby wykluczyć lub potwierdzić różne schorzenia. Podczas konsultacji online można także otrzymać skierowania na badania obrazowe np. tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, czy RTG.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl