Tabunada 2018. Motocykliści rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA]

Tabunada 2018. Motocykliści rozpoczęli sezon [ZDJĘCIA]
Parada motocyklistów w asyście policji na ulicy Warszawskiej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Ponad dwieście motocykli przejechało dziś w kawalkadzie w samo południe głównymi ulicami Olsztyna. To znak, że rozpoczął się kolejny sezon motocyklowy.

Już po raz 14. fani dwóch kółek z całej Polski spotkali się w stolicy Warmii i Mazur aby symbolicznie otworzyć nowy sezon motocyklowy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, bazą zlotu jest jeden z ośrodków wypoczynkowych w Nowej Kaletce pod Olsztynem. Właśnie tam już w piątek pojawili się pierwsi uczestnicy tegorocznej Tabunady organizowanej rokrocznie przez studencki Klub Motocyklowy "Tabun" z Olsztyna. W tym roku ponownie do stolicy Warmii i Mazur zawitali uczestnicy m.in. z Kujaw, Mazowsza, Pomorza i Wielkopolski.

Głównym punktem programu z całą pewnością była parada motocyklistów, która wyruszyła w samo południe z parkingu przy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM i w asyście policji przejechała głównymi ulicami Olsztyna.

Następnie na terenie Kortowa można było podziwiać różne marki jednośladów, a także niesamowite umiejętności ich właścicieli, jak również wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, takich jak toczenie beczki, czy przejazd pod tyczką. Nie zabrakło również pokazów akrobatycznej jazdy na motocyklu w wykonaniu 16-letniego olsztynianina, Piotra "Zalesia" Zalewskiego.

Popołudniu motocykliści wrócili do bazy, gdzie zaplanowano dalsze konkurencje zlotowe, a także zabawę do rana.

Zlot zakończy się w niedzielę.

Olsztyński klub motocyklowy "Tabun" jest również organizatorem dorocznej akcji pod hasłem Motomikołaje.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • jearek 2018-04-28 19:08:48 89.228.*.*
    Brawo chłopaki tak trzymać !
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1