Tablica pokaże czas oczekiwania na odprawę

Przy obwodnicy Elbląga działa już tablica wyświetlająca informacje o czasie oczekiwania na odprawę na przejściach granicznych w Bezledach, Gronowie i Grzechotkach.To pierwsza z trzech tablic, które zostaną ustawione przez olsztyński oddział GDDKiA.

Kolejne tablice staną podczas budowy drogi ekspresowej S-7 przy obwodnicy Olsztynka i obwodnicy Ostródy.

Zadaniem GDDKiA było zaprojektowanie i zainstalowanie tablic, natomiast Izba Celna zajmować się będzie wprowadzaniem aktualnych danych o czasie oczekiwania na przejściach granicznych oraz przeprowadzeniem ankiety dotyczącej funkcjonalności tablic wśród przewoźników przekraczających przejścia z Federacją Rosyjską.

Informacje na tablicy przedstawiane za pomocą piktogramów są wyświetlane z podziałem na kategorie pojazdów: osobowe, ciężarowe, autokary. Sterowanie wyświetlaniem treści odbywa się za pomocą internetu, a w przypadku awarii sieci www poprzez wiadomości SMS.

Koszt wykonania tablicy i przyłącza do sieci energetycznej wyniósł 163 tys. zł. Wykonawcą jest firma Trax Elektronik z Krakowa.

Źródło: GDDKiA Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • alek 2011-08-21 16:03:08 83.11.*.*
    Tylko dziwne to jest w Rosji stoi w kolejce 150 aut osobowych a na tablicy pisze że czas oczekiwania jest np 2 godziny ,1 godzina no tak jak się nie wpuszcza aut specjalnie na granice tylko po pare żeby nie wyskoczyło że jednak stoią ludzie o wiele dłużej po 8 godzin 12 godzin na Grzechotkach , Ruskie wpuszczają dużo aut a Poolacy blokują i wszystko stoi na ruskiej stronie i czeka kiedy polski wopek wpuści na takie przejście z 10 aut to jest śmieszne co się tam dzieje :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0