Szykuje się bardzo mroźny weekend

Zapowiada się najmroźniejszy weekend tej zimy. Synoptycy przewidują nawet -22 stopnie. To, co cieszyć może wielbicieli ''białego szaleństwa'', martwi tych, którzy w taki mróz zmuszeni są do podróży .

Pogoda nas nie oszczędza. To właśnie nasz region, ze względu na swoje położenie, szczególnie narażony jest na paraliżujący mróz. Oczywiście szczęśliwi ci, którzy nie muszą opuszczać ciepłych mieszkań. Są jednak i tacy, którzy w weekend wybierają się w podróż, korzystając z usług, zawodnego ostatnimi czasy, PKP. W poprzednim tygodniu kiedy termometry wskazywały około - 10 stopni, pociągi kursowały z opóźnieniami rzędu 70-90 minut. Podróżujący zastanawiają się, jakich opóźnień mogą spodziewać się teraz przy  -20 stopniach. Weekendowi podróżni to głównie studenci zaoczni, wybierający się na uczelnie wyższe w całym kraju. Wyjazdów przełożyć nie mogą, bo rozpoczął się okres sesji egzaminacyjnej.
PKP w oficjalnych komunikatach obiecywało wyciągnięcie wniosków i zniwelowanie dużych opóźnień komunikacyjnych. Tego typu informacje pojawiały się jednak od początku stycznia, a opóźnienia w poprzednim  tygodniu były jeszcze wyższe. Trudno więc przewidzieć czego podróżujący mogą się spodziewać. Jedno jest pewne, jeśli nie macie potrzeby wychodzić z domu, to tego nie róbcie. Tym, którzy wybierają się w podróż, możemy radzić jedynie by nie rozstawali się z termosem gorącej herbaty i ciepłymi ubraniami. Przyda się również duuuża dawka cierpliwości.

Nie zapominajmy również o ludziach bez dachu nad głową. Jeśli zobaczycie marznącego bezdomnego  nie zwlekajcie z telefonem do straży miejskiej czy policji. Szykujące się mroźne dni mogą stać się  zabójcze również dla bezpańskich zwierząt i tych hodowlanych, które często bezmyślnie zostawiane są na pastwę losu. Nie bójmy się dzwonić i prosić o interwencję funkcjonariuszy policji.

Źródło: Własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Gość 2010-01-24 10:46:13 188.33.*.*
    Gdzie tam -30 raptem może koło -17 ale ludzie przecież to Zima poza tym co z odśnieżaniem dachów no przecież jak się taki sopelek oderwie od dachu no to ludzika na dole może boleśnie dotknąć
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • sankarz;) 2010-01-22 13:13:01 83.9.*.*
    Dla wielbicieli ''białego szaleństwa'' taki mróz to chyba też nic fajnego... weź tu jeździj w taki mróz...ja bym sobie odpuścił;) dziś słyszałem, że w Olsztynie może być nawet do -30 przy gruncie:(
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0