Święto Warmińskiego Piwowara. To była obowiązkowa impreza dla miłośników piwa [ZDJĘCIA]

Święto Warmińskiego Piwowara. To była obowiązkowa impreza dla miłośników piwa [ZDJĘCIA]
Jedno ze stoisk podczas Święta Warmińskiego Piwowara w podolsztyńskich Dywitach
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Setki osób odwiedziły w sobotę podolsztyńskie Dywity aby wziąć udział w kolejnej odsłonie Święta Warmińskiego Piwowara. Impreza promująca browarnicze dziedzictwo Warmii i Mazur została zorganizowana przez tamtejszy Urząd Gminy.

Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach to lokalna odpowiedź na przypadający w tym roku 2 sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara, chęć pokazania odradzających się tradycji browarniczych w regionie oraz promocja dywickiej Stodoły, gdzie w każdą sobotą można kupić wyroby od lokalnych rolników i producentów.

- Impreza promuje bogate dziedzictwo browarnicze regionu i pokazuje ciekawe, nowe zjawiska w branży piwowarstwa domowego i rzemieślniczego, a także żywność wysokiej jakości od naszych lokalnych producentów - mówił Daniel Zadworny, wójt Gminy Dywity.

W sobotę na placu przed dywicką Stodołą zaprezentowały zaprezentowało się osiem lokalnych browarów rzemieślniczych i restauracyjnych.

W programie wydarzenia przygotowano również inne atrakcje. Były pokazy warzenia piwa prowadzone przez członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, rozstrzygnięto również Warmiński Konkurs Piw Domowych, który został rozegrany w czterech kategoriach: Rosanke, Polskie Pszeniczne (01D. na polskich chmielach), APA z herbatą (18B. z herbatą), Niskoalkoholowe APA do 2% alk.

- Piwowarzy domowi z całej Polski przysłali na siódmą edycję konkursu 70 piw - mówił Daniel Duda, prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Festiwalowi towarzyszyła także muzyka grana na żywo. Na dywickiej scenie zaprezentowały się cztery zespoły: Bakshish, Bownik, Bridge Band i gwiazda wieczoru - Harlem.

Patronem medialnym wydarzenia był Portal Miejski www.Olsztyn.com.pl

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • wojtunia 2019-08-05 11:35:18 81.15.*.*
    Mega impreza! Świetne koncerty, pyszne piwa naszych lokalnych browarów, dobre jedzonko. Brawo Dywity :-)
    Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
  • Piwowar 2019-08-04 21:34:00 5.173.*.*
    Cytat: ,,To była obowiązkowa impreza dla miłośników piwa". Szczególnie dla tych co prowadzili auta.
    Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść