Strajk Kobiet. Wulgarne wlepki pojawiły się na ulicach Olsztyna

Strajk Kobiet. Wulgarne wlepki pojawiły się na ulicach Olsztyna
Wulgarna wlepka przy największym z centrów handlowych w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Między innymi na elektronicznej tablicy komunikacyjnej przy Galerii Warmińskiej pojawiły się wulgarne wlepki obrażające osoby popierające Strajk Kobiet. Wcześniej uczestniczki protestów same występowały z niecenzuralnymi hasłami. Emocje sięgają zenitu zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.

Akcja pod hasłem "Strajk Kobiet" swój początek wzięła (22 października) z negatywnych emocji, głównie gniewu, złości, frustracji a nawet nienawiści na decyzję Trybunału Konstytucyjnego dotyczącą zakazu aborcji ze względu na wady płodu. Oberwało się także rządowi na czele z Jarosławem Kaczyńskim, a później także Kościołowi.

Emocje okazały się na tyle silne, że Strajk Kobiet stał się pojawiającym się w nieregularnych odstępach czasu wydarzeniem w całej Polsce.

Również w Olsztynie wydarzenia związane ze Strajkiem Kobiet nie przechodzą bez echa. Na każdym proteście manifestanci mają ze sobą transparenty krytykujące rząd, polityków czy Kościół, w niewybrednych, a często wulgarnych słowach. Do tego skandowane są hasła typu „j***ć PiS”.

Na początku grudnia zorganizowano happening „Mikołajki – Wypi***alajki”, o czym pisaliśmy w artykule pt. „Olsztyński Strajk Kobiet. Happening ''Mikołajki - Wypi***alajki'' przed największą galerią w Olsztynie [ZDJĘCIA]”.

Policjanci wielokrotnie zdecydowanie interweniowali (często wręcz nadgorliwie), spisując protestujących, nawet 14-latkę, o czym pisaliśmy w artykułach pt. „Do sądu wpłynęła sprawa 14-latki, która brała udział w strajku kobiet w Olsztynie” czy „Nie będzie postępowania wobec 14-letniej uczestniczki Strajku kobiet”.

Druga strona (potępiająca Strajk Kobiet) także przystąpiła do działania, również z obraźliwymi, emocjonalnymi hasłami. Bardzo szybko, po apelu polityków i księży, do działania przystąpili tzw. obrońcy kościołów, czyli ludzie o prawicowych poglądach. Dariusz Rudnik, radny sejmiku województwa pod katedrą skandował „Hitlerjugend” w stronę manifestantów, o czym pisaliśmy „Kobiety poszły do kościoła. Radny PiS: ''Hitlerjugend'' [ZDJĘCIA, WIDEO]”.

Niedawno na słupie naprzeciwko Galerii Warmińskiej ktoś nakleił wlepkę z obraźliwym hasłem wymierzonym w kobiety z napisem „Zaj****my was ku**y”. Na wlepce umieszczono przekreślone symbole Strajku Kobiet, antyfaszystowskich 3. strzał oraz tęczy.

Wygląda na to, że napięcie będzie rosło, dopóki politycy nie zdecydują się w jakiś sposób zakończyć aborcyjnego problemu (wyrok TK nie został jeszcze opublikowany, więc zapis o zakazie aborcji z powodu wad płodu nie wszedł jeszcze w życie). Do tej pory trzymają ludzi w szachu.

Przypomnijmy, że według polskiego prawa groźba karalna zagrożona jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Galeria

Komentarze (71)

Dodaj swój komentarz

 • taki ten 2021-04-21 08:43:50 185.15.*.*
  bardzo dobrze! tępić kurestwo! jebać strajki kobiet i LGBT!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Q1 2021-01-06 10:28:10 5.173.*.*
  PORAŻA poziom wiedzy merytorycznej. Brak podstawowej wiedzy historycznej. FASZYZM to ruch lewacki, socjalistyczny, propaństwowy. Wprowadził aborcję w Polsce jako element eksterminacji. Do książek gimbazo bo plącze się WAM wszystko. SK ideologicznie bardzo blisko do faszyzmu. NIE PRZEKŁAMUJCIE DEFINICJI i PRAWDY HISTORYCZNEJ!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • . 2020-12-29 14:14:55 188.147.*.*
  Idiotka
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Frodo 2020-12-28 21:38:17 205.201.*.*
  "Policja nadgorliwa", "apele księży o reakcje", "wladza trzyma w szachu", "groźby są karalne", "wulgarne wlepki". Redaktor daleki od obiektywizmu. Policjanci robili swoja robotę. Nie znam księdza który otwarcie nawoływał do reakcji na strajki kobiet. Władza nikogo nie trzyma w szachu bo przeciwnicy wyroku TK i tak wychodzą na ulice i robia co chcą. To Pani Lempart należy przypomnieć czym jest grozba karalna i co za nia grozi. Wulgarna wlepa? Proszę... a jakie hasła padały na ulicach? Przypominam ze używanie slow wulgarnych w miejscach publicznych to wykroczenie, podobnie jal szereg zachowań ktore mialy miejsce na zbiegowiskach kobiet. Redaktor o tym tez przypominal?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 5
 • Stomil 2020-12-28 17:39:58 95.49.*.*
  PiS + Konfederacja = DELEGALIZACJI !!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 4
 • obrzydliwe 2020-12-28 16:46:55 199.249.*.*
  Co na to policja która tak dzielnie broniła biura PiSu i uprzątała codziennie znicze? Przecież to groźby karalne! Bo czego się spodziewać po zakutych faszystowskich łbach. To jest właśnie poziom prawicy, walczyć o "prawo do życia" dla zarodków i zygot chcieć mordować kobiety i wyzywać je od najgorszych.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 4
 • Teraz tyile hałasu 2020-12-28 15:53:22 188.146.*.*
  Tę wlepki są wulgarne -to źle. Ale czym są one wobec wylepek na biurach PiS? Drobiazgiem. A może to prowokacja lewicy,?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 9
 • warmiak antyszafysta 2020-12-28 15:36:18 176.10.*.*
  Faszyści i temu podobni rasiści w tym kraju od zawsze lubili bić słabszych, najlepiej w grupie, kilku na jednego: czy to mniejszości narodowe, geje a teraz już nawet widać że kobiety są na celowniku. Szkoda, że nie byli tacy dziarscy jak na ulicach Olsztyna miesiąc temu było po 10tysiecy protestujących i sporo panów wspierających (swoje) kobiety. Ale wtedy dzielnie pochowali się w swoich norach a teraz pod osłoną nocy odważnie lepią wlepki grożące kobietom śmiercią. Na policję w tym kraju nie liczę, mam nadzieję, że kiedyś trafię takiego szczura i wyłożę mu co myślę o takich pogrobowcach Hitlera.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 6
 • Oburzony! 2020-12-28 12:50:38 188.146.*.*
  No ale chyba dla dzielnych policjantów nie będzie problemem dotrzeć kto rozwiesza te wlepki jeżeli są podpisane przez młodzież wszechpolska i autonomicznych nacjonalistów (co kolewiek to znaczy). To są organizacje które mają szefów, swój zarząd więc można odrazu do nich zajść. Rozumiem, że policja równie dziarsko przystąpi do dzieła jak przy spisywaniu nastoletnich kobiet. Ocenie moralnej natomiast zostawiam jakim trzeba być moralnym karłem i degeneratem żeby rozwieszać wlepki grożące morderstwem kobiet. No ale taka jest właśnie ta nasza nacjonalistyczna prawica- bronią płodów (albo zlepka komórek) ale kobiety już nazywają "k*urwanie" i chcą je " za*dbać". Prawdziwi "patrioci" i "katolicy"
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 4
 • Przechodzień 2020-12-28 10:42:32 188.146.*.*
  To nie jest ten sam kaliber, krzyczeć do polityków manipulujących przy ciałach kobiet (przypominam że ten sam prezydent nie godzi się na to żeby ktoś mu wbijał igłę w ramię ale nie ma problemu o decydowaniu o ciałach kobiet) żeby w* pierdalali ze swoimi pomysłami a wieszanie wlepek grożących że się kogoś zamorduje. Już nie mówiąc że wlepki rozwiesza młodzież wszechpolska, niby to organizacja która tak chciała bronić kobiety przed niesitniejacym islamskim zagrożeniem, teraz sami chcą je z*ajebac. Także bez tego symentryzmu proszę, bo tutaj jest ogromna różnica.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 3