Stomil zremisował z trzecioligowcem

Podczas zgrupowania w Bartoszycach, Stomil rozegrał spotkanie kontrolne z III-ligowym MKS-em Korsze. Olsztynianie nie potrafili jednak udokumentować swojej wyższości nad rywalem z niższej klasy rozgrywkowej i zaledwie zremisowali grę kontrolną 1:1 (1:0).

Spotkanie dość dobrze rozpoczęło się dla drużyny z Olsztyna, bowiem już w 5 minucie Rafał Śledź wykorzystał błąd bramkarza MKS-u i pewnie skierował piłkę do siatki. Wprawdzie przez większość spotkania olsztynianie dyktowali warunki gry, to nie potrafili przebić się przez dobrze grającą obronę gości. Na trzynaście minut przed końcem meczu dogodną sytuację na podwyższenie wyniku miał Arkadiusz Koprucki, jednakże piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Ku zdziwieniu nielicznie zgromadzonej publiczności, goście z Korsz wyrównali stan meczu w 84 minucie za sprawą Szymna Rentkowskiego, który ograł w sytuacji sam na sam Dawida Mieczkowskiego, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.

- Nie był to szczególnie porywający występ w naszym wykonaniu. Trzeba przyznać, że mieliśmy spory problem z przeciwnikiem, który broni się na własnej połowie boiska. Bardzo dużo podań wykonywaliśmy wszerz i w tył, przez co stwarzaliśmy też niebezpieczeństwo pod własną bramką. Z każdego meczu należy jednak wyciągnąć wnioski, które pomogą zrozumieć zawodnikom, jak mamy grać jako zespół. Przed nami trudna liga. Liczyliśmy, że w tym meczu osiągniemy znacznie lepszy wynik, ale chodzi też o to, by wyciągać wnioski, które pozwolą lepiej grać nam w przyszłości. Na boisku musimy pokazać ambicję. Chciałbym, żebyśmy grali "do przodu" i wzięli odpowiedzialność za to, co robi się na murawie - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Olsztynie będą przebywać w Bartoszycach do soboty. Tego też dnia w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu zmierzą się w Ostródzie z rezerwami Legii Warszawa.

Stomil Olsztyn - MKS Korsze 1:1 (1:0)

1:0 - Rafał Śledź 5'
1:1 - Szymon Rentkowski 84'

Stomil Olsztyn: Skiba (30' Przyborowski; 60' Mieczkowski) - Bucholc, Czarnecki (46' Koprucki), Wełnicki, Głowacki (46' Shibamura), Darmochwał (46' Katō), Szymonowicz (46' Mroczkowski), Głowacki, Trzeciakiewicz (46' Rajić), Jegliński (46' Maczułenko, Śledź (46' Łukasik)

MKS Korsze:  Milkiewicz (46' Zięba) - Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Branicki, Solecki (70' Obidowski), Cyliński (75' Bociej), Piwiszkis (70' Gąsiorowski), Roksela, Trafarski (88' Jędrzejewski), Kozłowski (83' Gąsiorowski), Miller (15' Czyrski; 80' Rentkowski)

Żółta kartka: Mroczkowski (Stomil)

Sędziował: Paweł Stefanowicz (Suwałki)

Źródło: własne, stomilolsztyn.com

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz