Stomil pokonał Pelikana Łowicz na zakończenie zgrupowania w Nieborowie [ZDJĘCIA]

Stomil pokonał Pelikana Łowicz na zakończenie zgrupowania w Nieborowie [ZDJĘCIA]
Stomil pewnie zwyciężył w spotkaniu kontrolnym III-ligowego Pelikana Łowicz
Fot. Paweł Piekutowski / Olsztyn.com.pl

Przygotowujący się do rozgrywek I ligi, piłkarze Stomilu rozegrali w sobotę czwarty mecz kontrolny. Na zakończenie zgrupowania w Nieborowie podopieczni Piotra Zajączkowskiego pewnie pokonali III-ligowego Pelikana Łowicz.

Aż siedem bramek zobaczyła skromna widownia na boisku miejscowego Orła w Nieborowie, gdzie I-ligowy Stomil Olsztyn podejmował Pelikana Łowicz.

Dość niespodziewanie do przerwy prowadzili piłkarze Mykoli Dremliuka. Olsztynianie zdołali w tym okresie zdobyć tylko jedną bramkę za sprawą Szymona Sobczaka, który wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką przez jednego z łowiczan.

Druga odsłona spotkania to już całkiem inna postawa podopiecznych Piotra Zajączkowskiego, którzy zaaplikowali rywalom aż cztery bramki. Dwie z nich zdobyli zawodnicy testowani, których personaliów - już standardowo - nie chciał zdradzić sztab szkoleniowy.

Olsztyńscy piłkarze są obecnie w drodze do Olsztyna, gdzie do 14 lipca będą trenować na własnych obiektach. Dzień później udadzą się na kolejne, tygodniowe zgrupowanie. Tym razem do Kórnika w województwie wielkopolskim.

Rozgrywki I ligi ruszą 27 lipca (sobota, godz. 19), gdzie pierwszym ligowym rywalem na wyjeździe będzie GKS Bełchatów.

Pelikan Łowicz - Stomil Olsztyn 2:5 (2:1)

1:0 - Daniel Chwałowski 3'
2:0 - Krystian Białas 40'
2:1 - Szymon Sobczak 45' (k.)
2:2 - Wojciech Dziemidowicz 50'
2:3 - (zawodnik testowany) 57'
2:4 - (zawodnik testowany) 60'
2:5 - Waldemar Gancarczyk 86'
    
Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň, zawodnik testowany, Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki, Artur Siemaszko, Mateusz Gancarczyk, Szymon Sobczak (II połowa) Błażej Caban (zawodnik testowany), Wojciech Dziemidowicz, Jakub Tecław, Aleksander Kowalski, zawodnik testowany, Waldemar Gancarczyk, zawodnik testowany, Paweł Głowacki, Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Niedziela, Mateusz Mętlicki (zawodnik testowany)

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • pogoda 2019-07-08 14:54:46 141.135.*.*
  Stomilu już dawno nie ma! Stadion zaorać a w te miejsce lepiej postawić super market typu: Aldi, zawsze to jakiś pożytek dla społeczeństwa.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • W. 2019-07-07 14:42:59 31.0.*.*
  Niech jeszcze wygrają szmaciarze z Videło VHS Barczewo, albo inną potęgą. Żałosne.
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Stomilkufel 2019-07-07 11:51:36 37.30.*.*
  Oks - ok. AZS - gej.nie szanujemy ulomnych parasportow dla ciot = siatkówka meska
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść