Stadion Warmii przejdzie metamorfozę

Stadion Warmii przejdzie metamorfozę
W ciągu kilku lat stadion Warmii przejdzie metamorfozę
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Piotr Bąk, architekt z Olsztyna, przygotowuje koncepcję dotyczącą powstania trzech boisk treningowych i niewielkiego stadionu na ok. tysiąc miejsc. Inwestycja będzie zrealizowana na terenie stadionu Warmii przy al. Sybiraków.

Od Zbigniewa Szymuli, rzecznika prasowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, dowiedzieliśmy się, że na dwóch boiskach (wliczając stadionowe) będzie położona murawa naturalna, natomiast pozostałe dwa zostaną wyłożone sztuczną trawą.

Wszystkie place mają być oświetlone, aby jesienią i zimą piłkarze mogli trenować. Powstanie również całe zaplecze, w tym budynek socjalno-sportowy, gdzie mieścić się będą szatnie – wyjaśnia Szymula.

W tym tygodniu do Łodzi pojechała delegacja w składzie: Piotr Bąk, Alicja Dzietowiecka – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Olsztynie, Jerzy Litwiński – dyrektor OSiR, Lech Moroz – kierowników obiektów piłkarskich OSiR, a także prezes Warmii Olsztyn Marcin Wincel, Paweł Podhorodecki i Maciej Szostek. Na miejscu odwiedzili wybudowany przed rokiem podobny ośrodek MOSiR Łódź, użytkowany przez szkółki piłkarskie ŁKS Łódź.

Problem może sprawić ulokowanie czterech boisk, chociaż teren przy stadionie Warmii jest dosyć rozległy.

Pan Piotr miał problemy z rozmieszczeniem. Mocno się nagimnastykował, ale zapewnia nas, że cztery boiska się zmieszczą – dodaje Zbigniew Szymula.

Inwestycja ma powstać w ciągu kilku lat. Boiska przeznaczone będą dla wszystkich podmiotów, które zajmują się piłką nożną w Olsztynie, m.in. wspomnianej Warmii czy Stomilu. Ośrodkiem zarządzać będzie OSiR.

 Zakończono proces wyboru firmy, która przygotuje Koncepcję oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Olsztynie przy ul. Sybiraków 36. W wyniku postępowania dokument przygotuje "Studio-Projekt" Autorska Pracownia Architektoniczna s.c. Bąk Ryszard, Mikulska-Bąk Anna, Mikulski-Bąk Piotr. Na podstawie koncepcji oraz PFU zostaną przygotowane dokumenty do przetargu i ogłoszony przetarg na wyłonienie biura, które wykona dokumentację projektową, wykonawczą – mówi rzecznik OSiR. 

Wstępne koszty będą znane po zakończeniu prac nad koncepcją oraz Programem Funkcjonalno-Użytkowym, a szczegółowe po opracowaniu dokumentacji.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyninin 2019-04-19 23:34:05 88.199.*.*
  Stadion, hala, boisko Warmii, stadion dla rugby, lodowisko, balon z boiskiem, póki co to powstaje stadion lekkoatletyczny na kortowie I to przy minimalnym wsparciu miasta. Wstyd panie grzymowicz! Olsztyn powinien być miastem stojącym sportem!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Zatorzak 2019-04-19 18:52:02 88.156.*.*
  Nalezy wnikliwie czytac kolejne koncepcje.Przeciez byla juz pieknie narysowana i specjalisci z Miasta i Osiru jyz o niej zapomnieli.Przy obecnej technice,projektowanie to najlatwiejsza czesc inwestycji.Znacznie trudniej znalezc srodki.Olsztyn obecnie jest tak zaniedbany,ze najwiekszym dylematem bedzie wybranie kolejnosci.Co wazniejsz,Stadion dla oby 1 ligi ,czy boiska dla mlodzizy.Obym sie mylil.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • kurpiok 2019-04-19 17:07:08 83.5.*.*
  To co bazar nam zlikwidują? niech se budują na leśnym
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 5