Spotkanie samorządowców regionu

Procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia powodziowego, sprawy związane z szacowaniem strat w uprawach rolnych - to tylko niektóre z tematów poruszonych na spotkaniu wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego z samorządowcami z regionu.

Konferencja - była pierwszą z cyklu corocznych spotkań, mających na celu przybliżenie samorządowcom zagadnień z zakresu administracji rządowej, a także tematyki związanej z zadaniami własnymi - powiatów i gmin.

W programie spotkania znalazły się między innymi tematy dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego 2011, realizacji ustawy o ujawnianiu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości, realizacji zadań z zakresu polityki społecznej oraz związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas imprez masowych odbywających się na terenie województwa.

Zanim rozpoczęła się robocza cześć spotkania, wojewoda powitał nowo wybranych samorządowców i pogratulował wygranej w wyborach. Szczególne wyróżnienia otrzymali ci z wójtów i burmistrzów, którzy w 2010 roku zostali wybrani na szóstą z kolei kadencję.

 

Źródło: Urząd Wojewódzki/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz