Spotkania z cyklu Zieleń w krajobrazie miasta

Rusza cykl comiesięcznych spotkań Zieleń w krajobrazie współczesnego miasta, które mają zainteresować mieszkańców Olsztyna rolą, jaką w betonowej dżungli spełniają miejskie parki i kompleksy zielone.

Spotkania będą odbywać się pod opieką Warmińsko-Mazurskiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu oraz Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki UWM w Olsztynie.

Temat pierwszego spotkania to "Zieleń urządzona w mieście - inspirujący przykład nowojorskiego Manhattanu".  Nowojorski Manhattan jest przykładem fragmentu miasta, w którym tereny zieleni rozwijają się jednocześnie z rozwojem demograficznym, urbanistycznym i infrastrukturalnym tego miejsca.

Interesującym aspektem jest poszukiwanie nowych obszarów rozmieszczania terenów zielonych na terenie  Manhattanu. Najnowszy przykład stanowi High Line - liniowy park biegnący śladem dawnego torowiska kolejowego.

Wprowadzenie do rozmowy oraz zapoznanie z tematem przeprowadzi prof. Krzysztof Młynarczyk i Marta Akincza (prezes warmińsko-mazurskiego oddziału SPAK).  Referować będą architekci Wiesława i Wojciech Gadomscy.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Zapraszamy! Początek 12 stycznia (środa) godz.18.00, Kamienica Naujacka MOK.

Źródło: MOK Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ... 2011-01-09 21:15:34 83.9.*.*
    ciekawe...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0