Sport – metoda na agresję

Władze Olsztyna, województwa i parlamentarzyści regionu podsumują dziś efekty wprowadzania programu ''Wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju uczniów poprzez program prewencji i przeciwdziałania patologii'' w olsztyńskich szkołach.

Od marca do grudnia 2009 roku Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyn wraz z Policyjną Izbą Dziecka, realizowało projekt, którego celem było ograniczenie agresji wśród dzieci i młodzieży. Udział w programie zgłosiło 18 olsztyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przez ponad 8 miesięcy, z przerwą wakacyjną, na bazie obiektów sportowych administrowanych przez szkoły, prowadzone były zajęcia z różnych dyscyplin sportowych.

W ramach projektu przeprowadzono ponad cztery tysiące zajęć sportowych z koszykówki, piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, tenisa stołowego, lekkiej atletyki, unihokeja, łyżworolek, sztuk walki, badmintona, aerobiku, shor-tracku, szermierki. W zajęciach rekreacyjno-sportowych i tanecznych uczestniczyło około 1 339 uczniów.

Każda ze szkół biorąca udział w projekcie otrzymała sprzęt sportowy. Dla młodzieży zorganizowano również spotkania z zakresu przeciwdziałania przestępczości, które prowadzili specjaliści do spraw przestępczości nieletnich i prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie programu przeprowadzone zostały badania dotyczące patologii i prewencji wśród uczestników projektu.

Unia Europejska wsparła program kwotą 600 tysięcy złotych.

Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Joanna. 2009-12-23 13:08:17
    Dobry pomysł, jak dziecko straci trochę energii na sport to nie będzie miało na rozrabianie;)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0