Śledczy ujawnili, że w organizmie adwokata Pawła K., który brał udział w wypadku pod Olsztynem, była kokaina

Śledczy ujawnili, że w organizmie adwokata Pawła K., który brał udział w wypadku pod Olsztynem, była kokaina
W organizmie Pawła K., który brał udział w wypadku drogowym, wykryto kokainę
Fot. OSP Barczewo, Paweł K. / Instagram

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku, do którego doszło 26 września na trasie Barczewo-Jeziorany. Jednym z uczestników zdarzenia był adwokat Paweł K., który po tragedii w mediach społecznościowych odniósł się do sprawy, mówiąc, że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach”. Śledczy podali, że w organizmie mężczyzny była kokaina.

Przypomnijmy, 26 września doszło do wypadku na trasie Barczewo-Jeziorany, w którym zginęły dwie kobiety jadące w audi, a 4-letnie dziecko trafiło do szpitala. Sprawcą wypadku może być adwokat z Łodzi Paweł K., który jechał mercedesem, a po tragedii w mediach społecznościowych powiedział, że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach”.

- To była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły – mówił na nagraniu uczestniczący w wypadku adwokat. W dalszej części wypowiedzi mówi o tym, że niektórzy są zadowoleni, bo "kupili sobie auto za 3 tys. zł".

I dodał: - A nie lepiej wziąć kredyt? Pożyczyć od kogoś kasę? Poczekać? Uzbierać? I kupić auto bezpieczne?

Ostatecznie adwokat przeprosił za swoje „niewłaściwe słowa”. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Wypadek spowodował, że rodzina zmarłych kobiet znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. W tragicznym zdarzeniu ucierpiał również pies, który wymaga rehabilitacji. Problemem są też formalności związane z wypadkiem. W tym celu rodziny kobiet założyły zbiórkę pieniężną.

Reporterzy „Uwagi” TVN-u rozmawiali z rodziną zmarłych kobiet.

– Z tego, co mówili policjanci, to on jechał wprost na nie, jechał ich pasem. Moja mama była dobrym kierowcą. Nie dość, że miała prawo jazdy na B, to też na C i D – powiedziała pani Karolina, córka jednej ze zmarłych kobiet. – Jak zabrali go na krew, to przeszedł koło nas z uśmiechem na twarzy. Żadnej skruchy, nic.

Z kolei pełnomocnik rodziny ofiar w programie TVN-u odniósł się do jazdy mecenasa z Łodzi, Pawła K.

– Wobec braku bezpośrednich świadków, już w tej chwili mamy dostęp do osoby, która jechała tym odcinkiem drogi. Informacje, które uzyskaliśmy, wskazują na to, że wysoka prędkość mercedesa, którym poruszał się mężczyzna i sposób taktyki, był kompletnie nieadekwatny do sytuacji drogowej. Jechał za szybko, wyprzedzał w niedozwolonych miejscach, wyprzedzał kilka pojazdów naraz – przyznał Karol Rogalski.

Sam adwokat nie chciał rozmawiać z reporterami telewizji. Odmówił przesłania pełnej wersji nagrania, które opublikował wcześniej w mediach społecznościowych. Przyznał jednak, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Paweł K. uważa, że kobieta kierująca audi zajechała mu drogę i doprowadziła do zderzenia. Śledczy ujawnili, że kilka godzin po wypadku w organizmie adwokata znajdowały się śladowe ilości kokainy, które jednak nie mogły mieć wpływu na zdolności psychomotoryczne i prowadzenie pojazdu.

Czytaj również:

Wypadek drogowy pod Barczewem. Zginęły dwie kobiety [ZDJĘCIA]

''Trumna na kółkach''. Słowa adwokata z Łodzi po tragicznym wypadku z jego udziałem wywołały burzę

Rodziny kobiet, które zginęły w wypadku pod Olsztynem, są w trudnej sytuacji finansowej. Proszą o pomoc

Komentarze (40)

Dodaj swój komentarz

 • Szybki 2022-04-22 02:07:59 91.246.*.*
  Jestem jaki jestem huja mi zrobią jestem adwokat może to była śmietanka do kawy?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Chmiel 2022-02-07 23:24:27 178.217.*.*
  Bydlak. Proszę wypowiedź 'Pana Mecenasa': https://twitter.com/Archangeli_org/status/1443453763889639426?s=20&t=daF5XE13KWGWQlK9T9_8rw
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Piter 2021-11-05 15:03:47 46.170.*.*
  To żaden celebryta, to cwel bez honoru, typowy adwokacina który okłamywanie ma wyrobione do perfekcji. A że wciąga widać po twarzy, przepalony, szczurzy nosek. Sytuacja tak bardzo obnaża żałośnie skonstruowany wymiar sprawiedliwości. Ludzie, gdzie ta sprawiedliwość? Powinien być paragraf który z automatu wylano by na zbity pysk bez apelacji, odwołań, interpretacji i kolejnej rozprawie. Teraz my będziemy bulić z podatków bo Pawcio się nie potrafił się zachować, miękka faja bez honoru, również teraz zachowuje się jak trzoda. Jako obywatel nie chciałbym żeby taka osoba miała jakąkolwiek styczność ze mną. Tym bardziej w sądzie, nie chciałbym spotkać tak fałszywej i zepsutej osoby. Ostatnio ludzie w togach pokazujecie klasę, żal mi Waszych rodzin.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • docho 2021-11-01 12:54:35 178.42.*.*
  Kupując samochód z zamiarem ewentualnym wiedział ,ze moze to być narzędzie zbrodni. Klasyczne morderstwo.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • X 2021-10-28 12:18:42 5.184.*.*
  Do pierdla z nim
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 0
 • Lotniskowy pies labrador 2021-10-28 08:40:24 94.254.*.*
  Jak tylko go zobaczyłem, odrazu wiedziałem że szura nosem. Ja wyczuje każdego ćpuna cwaniaczka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 0
 • Państwo z kartonu 2021-10-28 08:18:26 188.146.*.*
  Widać że to celebryta przez duże C. Tacy ludzie nie mają wstydu, zabił dwie kobiety i zamiast zamknąć mordę, przeprosić i próbować to w jakiś sposób wynagrodzić stratę (której i tak nie da rady przecież wynagrodzić bo jak wynagrodzić śmierć dwóch osób). To ten plugawy typ ma czelność jeszcze dawać rady i promować swój ryj na instastamediach. Obrzydliwe, gość chyba pomylił czasy i myśli że dalej jest tu jakas rasa panów. Państwo z kartonu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 0
 • HGWXIX 2021-10-28 08:05:55 178.42.*.*
  Jak to rzekł Arnold grając ruskiego policjanta - "Kokainum".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • Logika 2021-10-28 02:50:57 37.30.*.*
  Nagłówek bardzo chamski, dopiero na samym końcu opisane, że adwokat nie jechał naćpany. Śladowe ilości kokainy - czyli mógł coś brać dwa dni wcześniej, czyli powinien być sadzony tak, jak osoba po prostu trzeźwa. Fakt faktem, że Pan się nie zachował bo zginęli ludzie, taki mamy klimat i w konfrontacji niestety, ale wysłużone auta nie mają szans... Ale kładzenie takiego nacisku na to podczas ofiar śmiertelnych to nie jest coś, co powinno mieć miejsce w tak poważnej sytuacji. Czasem lepiej się zamknąć i zasłonić słomę nogawkami. Jak było? Dowiodą nagrania i prokuratura. Ale nazywanie gościa ćpunem bo trzy dni temu walnął w nos i trzeźwy wsiadł do samochodu to zwykle chamstwo. Jak się raz na miesiąc na imprezie wypije to nie jest się alkoholikiem - tak samo osoba która raz na czas coś weźmie nie jest ćpunem. Dostępność i legalność środków pozostaje w kwestii prawa, ale niektórzy nie znają podstawowych pojęć. Ani adwokata, ani kobiet które straciły życie nie znam, nie jestem powiązana z żadną ze stron. Wyrazy współczucia dla rodziny, oby okoliczności zostały wyjaśnione jak najszybciej i sprawa zamknięta, żeby rodzina mogła odnaleźć spokój.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 48
 • GmbH 2021-10-27 21:34:45 5.173.*.*
  Ćpun z zarostem jakby w gówno zapalek nawtykał.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 0
2147382000
2147382000