Rodziny kobiet, które zginęły w wypadku pod Olsztynem, są w trudnej sytuacji finansowej. Proszą o pomoc

Rodziny kobiet, które zginęły w wypadku pod Olsztynem, są w trudnej sytuacji finansowej. Proszą o pomoc
Paweł K., adwokat z Łodzi, mógł być sprawcą tragicznego wypadku w gminie Barczewo
Fot. OSP Barczewo, Paweł K. / Instagram

W niedzielę, 26 września, na trasie Barczewo-Jeziorany doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem gości weselnych znanej influencerki Martyny Kaczmarek. Zginęły dwie kobiety, które podróżowały w audi. Rodziny kobiet są w trudnej sytuacji, proszą o wsparcie finansowe.

W niedzielę, 26 września, doszło do wypadku na trasie Barczewo-Jeziorany, w którym zginęły dwie kobiety jadące w audi, a 4-letnie dziecko trafiło do szpitala. Sprawcą wypadku może być adwokat z Łodzi Paweł K., który jechał mercedesem, a po tragedii w mediach społecznościowych odniósł się do sprawy i napisał, że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach”.

- To była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły – mówił na nagraniu uczestniczący w wypadku adwokat. W dalszej części wypowiedzi mówi o tym, że niektórzy są zadowoleni, bo "kupili sobie auto za 3 tys. zł".

I dodał: - A nie lepiej wziąć kredyt? Pożyczyć od kogoś kasę? Poczekać? Uzbierać? I kupić auto bezpieczne?

Ostatecznie adwokat przeprosił za swoje „niewłaściwe słowa”. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Obowiązujące przepisy przewidują kilka rodzajów kar, które mogą być zastosowane w związku z niefortunną wypowiedzią mecenasa (upomnienie dziekańskie; nagana; kara finansowa do 12-krotności przeciętnego, miesięcznego uposażenia; zawieszenie w czynnościach adwokackich; wydalenie z zawodu adwokata).

***

''Trumna na kółkach''. Słowa adwokata z Łodzi po tragicznym wypadku z jego udziałem wywołały burzę

***

Okazuje się, że po wypadku rodziny ofiar znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. W tragicznym zdarzeniu ucierpiał również pies, który wymaga rehabilitacji. Problemem są też formalności związane z wypadkiem. W tym celu rodziny kobiet założyły zbiórkę pieniężną.

Dnia 26.09.2021r. w tragicznym wypadku samochodowym zginęła moja mama Anna T. Oraz mama mojego partnera Wanda Barbara N. Pomagały nam one bardzo w opiece nad dziećmi a także w razie potrzeby wspierały nas finansowo. Oprócz tego mama mojego partnera opiekowała się chorym mężem,który ma grupę inwalidzką.

Mamy dwoje dzieci. Dwuletnią córeczkę i 4,5-letniego chorego synka. Urodził się z rozszczepem podniebienia, a to wiąże się z różnego rodzaju wizytami u lekarza i rehabilitacjami. Stwierdzono u niego również niedosłuch i oczekuje na operację którą można przeprowadzić tylko w dwóch szpitalach w Polsce.

Tata mojego partnera potrzebuje stałej opieki dlatego jesteśmy zmuszeni w szybkim tempie przystosować warunki mieszkaniowe do Pana Andrzeja.

W wypadku uczestniczył również pies,który potrzebuje leczenia i rehabilitacji gdyż został połamany.

Same formalności związane z wypadkiem są również dla nas dużym obciążeniem finansowym i dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc oraz słowa otuchy.

- pisze w opisie zbiórki finansowej organizatorka, a zarazem córka jednej z ofiar tragedii.

Zbiórkę można znaleźć TUTAJ. Kwota, jaka jest potrzebna rodzinom ofiar, to 50 tys. zł. Na godz. 13:30 (12 października) zebrano niecałe 2 tys. zł.

Komentarze (31)

Dodaj swój komentarz

 • Maniek 2021-10-13 14:43:57 185.140.*.*
  Z tego co mi wiadomo to córka i zięć po zmarłej Annie powinni iść do pracy a nie zerują na ludziach i zakładają zbiórki ,jeszcze matka nie zastygła a oni już mają zła sytuację materialną . Wykończenie domu Oczywiście kosztuje ,ale to trzeba pracować.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • Antonim 2021-10-13 11:27:11 79.191.*.*
  Art 58 kodeksu wykroczen. Poza tym tam nie ma żadnego dowodu na co rzeczywiście mają iść pieniądze. Żadnego. Mało tego w tytule zbiórki jest błąd... A wy jako gazeta, dziennikarze nawet nie zweryfikowaliście jej tylko promujecie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Marx 2021-10-12 22:37:42 88.156.*.*
  Mam starego forda capri z 1982r, którym okazjonalnie jeżdżę, bo to zabytek. Według tego Pana, gdy we mnie wjedzie i zabije to sam sobie jestem winny, bo jeżdżę starym samochodem. Niezły debil z tego adwokata
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 0
 • Rodowity Olsztynianin 2021-10-12 22:12:28 195.191.*.*
  A pan mecenas wesoło sobie podśpiewuje i wszystko ma gdzieś. No cóż... Elita...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 0
 • Falisty 2021-10-12 20:25:07 88.156.*.*
  Sądzić się z winnym spowodowania wypadku właśnie o alimenty na powyżej opisany cel.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • Należyta kara dla sprawcy 2021-10-12 18:41:57 212.87.*.*
  Bezwględnie ścigać sprawcę wypadku-chamskiego adwokata -niech siedzi -nawet dożywocie-za spowodowanie wypadku i śmierć 2 kobiet ,które jechały prawidłowo. Powinien płacić wysokie odszkodowania obu rodzinom -jest b.zamożny pewnie -nawet kara więzienia nie tłumaczy tego cynicznego adwokata .Za swoją cyniczną postawę i chamstwo -powinien być ukarany na wszelkie sposoby ponadto oraz wyrzucony z zawodu prawnika i mieć dożywotni zakaz pracy jako prawnik na wszelkich mozliwych stanowiskach prawniczych !! Ponadto pomocy finansowej powinna udzielić kobieta-p.Martyna ,tym bardziej ,że warunki finansowe ku temu jak czytamy posiada b.dobre. Trzeba mieć sumienie i honor -liczymy na to ,że okaże je sama wymieniona pani i jej rodzina i wesprą rodziny ,które straciły swoje bliskie osoby tak tragicznie i nie ze swojej winy .Sprawca wypadku musi bezwględnie płacic odszkodowania dożywotnie rodzinie ofiar a także odszkodowanie jednorazowe na pilne wydatki rodziny z chory dziecki
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 0
 • Nie mogę 2021-10-12 18:09:10 93.105.*.*
  Już się zaczyna, gdyby każdy kto przeżył śmierć bliskich tak żebrał to co by to było? Ludzi myślcie najpierw a nie bierzecie durne kredyty i robicie dzieci, takie losowe zdarzenia wbrew pozorom zdarzają się często, jesteście dorośli i sami odpowiadacie za swój los, a nie tylko daj i daj!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 28
 • Chooj adwokat 2021-10-12 17:37:29 5.173.*.*
  Posadzić adwokata zabójcę do więzienia i niech płaci do końca wyroku rodzinom ofiar. Czemu podatnik ma płacić za brawurę i głupotę adwokaciny!!!?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 31 2
 • NOLek 2021-10-12 15:44:41 37.248.*.*
  Adwokat który ma własną kancelarię w Polsce średnio zarabia 50 000 zł miesięcznie . Influencerka średnio od 20 000 tyś do nawet 50 000 tyś jeżeli jest bardzo znana i lokuje produkt to nawet więcej niż 60 000tyś . Rozumiem że ona nie musi pomagać ale z przyzwoitości jak i ten adwokat .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 26 3
 • Marek 2021-10-12 15:37:09 37.248.*.*
  I to jest Prawo i Sprawiedliwość w PL., W innym kraju już rodzina miała by pomoc a bandyta by już dawno bulił $$ i to nie mało .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 3