Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Skarga na urzędnika z miejskiego wydziału komunikacji przy ul. Knosały

Skarga na urzędnika z miejskiego wydziału komunikacji przy ul. Knosały
Czytelnik złożył skargę na urzędniczkę z wydziału komunikacji przy ul. Knosały
Fot. Screen z Google Street View

O tym, że petenci mają problem z załatwieniem sprawy w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna już pisaliśmy. Chodziło o długie oczekiwanie na wizytę, na którą zapisać się można jedynie przez e-rejestrację. Tym razem jednak olsztynianina zbulwersowała praca jednej z urzędniczek.

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Napisał do nas zbulwersowany czytelnik, który poprosił o nagłośnienie tematu. Zgłosił on skargę do urzędu miasta na pracę jednej z urzędniczek z wydziału komunikacji przy ul. Knosały oraz ochroniarza z firmy zewnętrznej.

W poniedziałek pan Tomasz udał się do wydziału, po uprzedniej rejestracji internetowej, aby odebrać prawo jazdy.

Mimo rejestracji na godzinę 8:30, zostałem wpuszczony do budynku tuż przed godziną 9:00. Pragnę tutaj zauważyć, że przede mną były osoby posiadające rejestrację na godzinę 8:15. Zastanawia zatem sposób nie tyle działania elektronicznej rejestracji, co sposób pracy urzędników i pracownika ochrony który prowadzi ewidencję wejść, wyjść, rezerwacji kolejki – stwierdził czytelnik.

Po wejściu do sali obsługi zauważył, że jedna z urzędniczek (stojąca po stronie dla petentów) prowadzi prywatną rozmowę z inną osobą, bez zachowania odpowiednich środków ostrożności.

Osoby te nie przestrzegają zasad dystansu społecznego, osoba z zewnątrz nie ma zasłoniętego nosa, została wpuszczona do budynku poza kolejnością - urzędniczka wyszła po tę osobę a ochroniarz po zwróceniu uwagi odparł, iż jest to osoba do „leasingu” – dodał pan Tomasz.

Mężczyzna skierował skargę do urzędu miasta, zadając przy tym kilka pytań. Po pierwsze, czy zachowanie urzędników, którzy w godzinach pracy załatwiają swoje prywatne sprawy, jest uczciwe względem petentów oczekujących w kolejce? Czy jest to uczciwe wobec osób starszych, które nie mają możliwości dokonania rejestracji elektronicznej i od rana czekają w kolejce, aby móc załatwić sprawę w urzędzie po godzinie 15? Czy właściwa jest postawa pracownika ochrony, który zdaniem naszego czytelnika, był arogancki i nieuprzejmy?

Pan Tomasz dodał, że oczekuje wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec urzędniczki w postaci nałożenia na nią kary administracyjnej.

Szanowni Państwo, szczytem hipokryzji jest bowiem picie kawy, prowadzenie rozmów, kiedy my petenci to wszystko widzimy przez okna stojąc w kolejce przed urzędem! – stwierdził nasz rozmówca.

Chce także, aby konsekwencje zostały wyciągnięte wobec pracownika ochrony.

Zaznaczył, że oczekuje odpowiedzi na swoją skargę ze wskazaniem działań, jakie zostały podjęte i konsekwencji, jakie poniosły ww. osoby.

Mam nadzieję że sprawa zainteresują się także media ponieważ czas pandemii, który daje się we znaki nam wszystkim, sprawia że urzędnicy znaleźli sobie dobre uzasadnienie swojego braku zaangażowania w wykonywaną pracę a zamiast dawać przykład, pokazują jak robić nie należy, co czynią zapewne w przekonaniu, że mogą się czuć bezkarni. Jeżeli tak jest, to przyjmuję, że na terenie miasta Olsztyn nikt nie ukarze mnie mandatem lub karą administracyjna za brak stosowania się do ogólnokrajowego reżimu. Wszak nie ma równych i równiejszych w demokratycznym kraju – zakończył.

Przypomnijmy, że o wydziale komunikacji pisaliśmy już w artykułach pt. „Olsztynianie zdenerwowani na działanie miejskiego wydziału komunikacji” oraz „Prezydent Piotr Grzymowicz odpowiedział na pytania związane z funkcjonowaniem wydziału komunikacji”.

 

2147382000

Komentarze (55)

Dodaj swój komentarz

 • Zula 2020-10-28 21:27:56 88.156.*.*
  Ciekawe czy ten człowiek też napisałby skargę na panią że sklepu bo mu za mało kiełbaski ukroiła? Takim osobnikom wszystko przeszkadza, szukają tylko pretekstu aby wyżyć się na innych, a zapewne powinni udać się do lekarza specjalisty w celu diagnozy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 5
 • Inny petent 2020-10-28 08:54:19 185.138.*.*
  Panie Tomaszu, szczytem hipokryzji to jest pana zachowanie... Siedzi na dupie i przypomniało mu się, że musi do urzędu wyskoczyć, bo wcześniej biedak nie miał kiedy... Na zdalną wysłali to jest okazja! Prawo jazdy musiał odebrać,pewnie zatrzymane przez Policję i dlatego taki zbulwersowany! Ci urzędnicy nie pracują.. Oni zapieprzają i to za najniższą krajową, tam jest obóz pracy, więc możesz ich w dupe cmoknąć. Nikt nie będzie ci się kłaniał! W każdym urzędzie obowiązują rezerwacje online bądź telefoniczne, wystarczy czytać, czytać ze zrozumieniem lecz jak widac cienko z tym u pana. Co do konsekwencji to wyciągnij je sam wobec siebie a tą Panią urzędnik wypadałoby przeprosić!!! Sprawdź depie jak działają inne Wydziały Komunikacji, gdzie rezerwacja jest na marzec. Tu nie ma podziału na prace zmianową, hybrydową bo po co... Wszędzie jest, ale nie w Wydziale Komunikacji w Olsztynie!!!! Mimo, że było zarządzenie aby ową zmianę wprowadzić,to przecież dyrekcja mądrzejsza. Więc nie pisz tu o nieprzestrzeganiu dystansu gdyż sam takiego nie przestrzegasz, co wskazuje na to stanie pod Wydzialam pacanie. Tak na zakończenie... Urzędnik też czlowiek, ma prawo do przerwy, do wypicia kawy.. do rozmów... Czasy niewolnictwa dawno się skończyły!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Piotrek098 2020-10-22 21:20:04 88.156.*.*
  Połowa czeka do emerytury,a druga połowa na lepszą oferte pracy. Wszystko drożeje, a pensję wcale nie rosną. Urzędnicy też płacą podatki proszę pamiętać. Wszakże na świadczenia socjalne dla Państwa to państwo nie daje. Proszę uwierzyć wydział komunikacji w Olsztynie w porównaniu z innymi miastami w Polsce wypada dobrze..szkoda tylko, że dobrze nie zarabia. W innych miastach na "dzień dobry" dostają ok 1000 netto więcej. Czy Państwo w pracy nie rozmawiają? Czy Państwo nie robicie sobie przerwy? Nie pijecie kawy? Nikt nie jest robotem. Zejdzdzcie z tych biednych urzędników, bo to co się teraz dzieje nie jest wymyslem Pani Grazynki z okienka. Ona nie jest osobą decydującą. W każdym mieście w Polsce teraz jest taki sam schemat. Rejestracja online tylko i wyłącznie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • slaba historyja 2020-10-22 18:51:51 5.173.*.*
  Tomaszek mogl dodac w swojej j historyjce dla zwiekszenia napięcia i dodania szczypty dramaturgii ze puscil glosnego smierdzącego bąka na sali obsługi i nikt nawet nie poczuł wiec pewnie maja covida! Wtedy lepiej sie czyta takie historie. polecam na przyszlosc.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Urzędnik inny 2020-10-22 12:25:05 213.184.*.*
  Jeżeli jesteś członkiem związku to daj sobie z tym spokój, bo nawet nie wiesz czym się związek zajmuje.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Urzędnik 2020-10-21 20:26:14 188.146.*.*
  Ja napiszę tak: nie dziwie się skardze i wątpie by konsekwencje służbowe były wyciągnięte. Dlaczego? Bo w naszym urzędzie promowana i chroniona jest bylejakość. Zapytacie jak to, kto chroni? Może niech redakcja zainteresuje się działalnością związków zawodowych ratusza. Co chcą, czego się domagają, o co walczą...itp. Przy wiosennym lockdownie domagano się pracy zdalnej dla wszystkich urzędników, jak w innych urzędach. Pracuję w ratuszu kilka ładnych lat i niewyobrażam sobie obsługi interesanta tylko zdalnie. Sory, ale to Wy nam płacicie pobory (podatki). Wszystkiego nie da się zrobić choćby z uwagi na seniorów i osoby z ułomną obsługą teleinformatyczną. Związki zamiast walczyć dla nas o podwyżki (zaraz się hejtrzy oburzą) ale ja i moi koledzy od 8 lat nie dostaliśmy żadnej podwyżki, a Wy ile ich mieliście, jak wzrosły koszty życia itp. To zgadnijcie o co najbardziej walczą... o darmowy i dostępny dla urzędników parking za ratuszem. Nosz kurde...ale priorytet. Sporo autobusów i tramwaje stają przecież przy ratuszu. Zapewne dyrektor wydziału komunikacji nie zawnioskuje o karę gdyż będzie miał związki na głowie, kontrole z PIPu itp. Po co kłopoty... a nasz wizerunek cierpi, bo skutecznie leni nie można ukarać. Głośna jest też sprawa mobingu u nas gdyż jeden dyrektor się postawił i nierówno dzielił nagrody za pracę, nasłabsi dostawali najmniej. Tak to wygląda. Jedni się starają, a inni psują opinie o nas urzędnikach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 6
 • runehenr6 2020-10-21 17:22:57 5.173.*.*
  "Zgłosił on skargę do urzędu miasta na pracę jednej z urzędniczek z wydziału komunikacji przy ul. Knosały oraz ochroniarza z firmy zewnętrznej." a z jakiej to firmy zewnetrznej jest ochroniarz? malo rozgarniety dziennikarzyno stazyto czy jak ci tam czlowieczku o peudonimie "kac" ? moze jeszcze masz kaca ze takie bzdury piszesz ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • runehenr6 2020-10-21 17:19:17 5.173.*.*
  tomaszek moze jest rudy a rodzice w SB byli? Nie wiadomo.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • Telebim 2020-10-21 15:15:27 37.248.*.*
  Ludzie z wydziału mają płacone za robotę a nie pogaduszki. ARBUZ WON
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 8
 • Pracownik wydziału komunikacji 2020-10-21 14:30:34 37.248.*.*
  Co za ohydny konfident z tego Tomaszka, podajcie jego nazwisko niech znajomi wiedzą jakim jest kablem i zobaczymy czy dalej będzie się tak bulwersująco zachowywał
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 7
2147382000
2147382000