Dziś jest: 28.04.2024
Imieniny: Piotra, Walerii
Data dodania: 2023-11-06 08:52

Siódma ligowa porażka Stomilanek. Maleszewski: „Dobrze gramy w piłkę”

Stomilanki Olsztyn przegrały siódmy mecz w Orlen Ekstralidze kobiet. Z dorobkiem 4 pkt zajmują ostatnie miejsce w tabeli

Stomilanki Olsztyn rozegrały w niedzielne popołudnie ligowe spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego niestety przegrały siódme spotkanie w lidze i cały czas zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Zawodniczki Rekordu Bielsko-Biała bardzo szybko wyszły na prowadzenie. Po akcji lewą stroną uderzenie zawodniczki przyjezdnych obroniła bramkarka Stomilanek Maleah Milner, a wobec dobitki Klaudii Olejniczak była już bezradna.

Olsztynianki bardzo szybko odpowiedziały na stratę bramki. Do wyrównania doszło kilka minut później. Wszystko za sprawą Fran, która na raty pokonała bramkę Rekordu.

Dziesięć minut po zmianie stron padła trzecia bramka w spotkaniu, która jak się okazało ustawiła wynik meczu. Zwycięską bramkę dla Rekordu strzeliła Iga Witkowska.

- W pierwszej połowie dobrze funkcjonowaliśmy i chcieliśmy to kontynuować po przerwie - mówi Dariusz Maleszewski. - Po zmianie stron rywalki na początku zdominowały nas poprzez stałe fragmenty gry. Kuriozalny błąd indywidualny kosztował nas stratą punktów. Przed meczem mieliśmy stratę trzech punktów do Rekordu i teraz ta strata wynosi już sześć.

Stomilanki cały czas zajmują ostatnie miejsce w tabeli. - To nie jest nasze miejsce w tej lidze - ocenia Maleszewski. - Dobrze gramy w piłkę i popełniamy błędy. My takie błędy jak dzisiaj popełniamy w każdym meczu i dlatego nie zdobywamy punktów i zespoły nam odjeżdżają.

Kolejne spotkanie Stomilanki zagrają w Krakowie z AZS-em UJ. Spotkanie zaplanowano na niedzielę (12 listopada 2023 roku) o godzinie 13:00.

Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)

0:1 - Olejniczak 7'
1:1 - Fran 11'
1:2 - Witkowska 55'

Stomilanki: Milner - Libera, Skrzypińska, Silny, Kędzia (88' Taranowska), Korzec (61' Vidal, 88' Kamala), Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Contreras (61' Drąg), Fran