Sieć szerokopasmowa dla Olsztyna

Niebawem olsztyńskie urzędy, szkoły, szpitale i inne instytucje publiczne połączone zostaną siecią szerokopasmową. Projekt wart ponad 6 milionów złotych ma zostać zrealizowany najpóźniej do 2013 roku.

 

Prezydent Olsztyna podpisał umowę na „Budowę infrastruktury sieci miejskiej obejmującej jednostki publiczne na terenie miasta Olsztyn”. Wykonawcą projektu jest  firma Sprint S.A., która do marca 2013 roku połączy siecią szerokopasmową 42 punkty naszego miasta.

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do publicznej, szerokopasmowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Projekt ma również wpłynąć na poprawę warunków dostępu do Internetu dla mieszkańców miasta i turystów odwiedzających stolicę Warmii i Mazur. Sieć szerokopasmowa pozwoli na rozwój e-usług takich jak e-administracja, e-edukacji, e-zdrowia, e-bezpieczeństwo, co w rezultacie znacznie poprawi komfort życia codziennego olsztynian.

Całkowity koszt projektu wynosi ponad 6 milinów złotych, z czego ponad 5 milionów to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz