Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-04-13 18:16

Siatkówka. Półfinał nie dla Indykpolu AZS Olsztyn [SKRÓT MECZU WIDEO]

Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostaje rywalizacja o 7 miejsce

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali drugiej porażki w fazie play-off. Akademicy z Kortowa po raz drugi musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla. Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostaje rywalizacja o 7 miejsce.

Przypomnijmy, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą na 8. miejscu, natomiast ekipa Jastrzębskiego Węgla zajęła 1. miejsce. W I rundzie fazy play-off, pod uwagę brane są punkty meczowe. Mistrzowie Polski zdobyli w Olsztynie trzy punkty, natomiast dorobek Indykpolu AZS to zero „oczek” (JW wygrało 3:0). - Nie mamy nic do stracenia. Musimy wyjść z chłodną głową i bardzo dużo zaryzykować - przyznał przed meczem Szymon Jakubiszak, środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Trener Javier Weber nie dokonał żadnych zmian w wyjściowym składzie. Rewanżowe spotkanie rozpoczęli: Tuaniga, Jakubiszak, Sapiński, Karlitzek, Janikowski, Souza i Hawryluk (libero). Akademicy z Kortowa dobrze zaczęli sobotnie spotkanie, szybko wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Dobrze w ataku spisywali się Moritz Karlitzek i Alan Souza. Indykpol AZS wygrał 25:21, „wlewając” nadzieję w serca olsztyńskich kibiców.

Podrażnieni mistrzowie Polski od drugiej partii ruszyli do ataku, nie pozostawiając żadnych złudzeń, która drużyna jest tego dnia lepsza. Zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Mendeza znacznie poprawili zagrywkę oraz atak, co miało przełożenie na tablicę wyników - 25:14 i 25:13 w drugim oraz trzecim secie, przypieczętowało awans Jastrzębskiego Węgla do półfinału rozgrywek. Czwarta partia, mimo wielu zmian dokonanych w ekipie gospodarzy, ponownie padła ich łupem (25:22), a w efekcie całe spotkanie 3:1.

- Ten mecz wyglądał tak, jak większość tego sezonu. Starczyło nam sił na jednego seta, bowiem na początku spotkania graliśmy bardzo dobrze. Potem niestety przegraliśmy grać, oddaliśmy kontrole rywalom, którzy to wykorzystali - przyznał po meczu Kuba Hawryluk

Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostaje rywalizacja o 7 miejsce. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w hali Urania w czwartek, 18.04 (godzina do ustalenia). Rewanż na wyjeździe w niedzielę 21.04/poniedziałek 22.04.