Siatkówka. Indykpol AZS Olsztyn będzie grać w Iławie

Siatkówka. Indykpol AZS Olsztyn będzie grać w Iławie
Hala, w której przed kolejne dwa sezony będą grać olsztyńscy siatkarze
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Ze względu na modernizację hali Urania, siatkarze Indykpolu AZS, przez najbliższe dwa sezony domowe spotkania będą rozgrywać w Iławie.

Siatkarze AZS Olsztyn od roku 1983 rozgrywali swoje spotkania w hali Urania. W tym czasie zdobyli: dwukrotnie Mistrzostwo Polski (w sumie AZS ma na swoim koncie pięć złotych medali), czterokrotnie wicemistrzostwo Polski (w sumie jest ich aż osiem) oraz sześciokrotnie brązowy medal MP (z dziewięciu zdobytych w całej historii klubu). Hala Urania w niezmienionym kształcie przetrwała ponad 40 lat. 26 marca swój ostatni mecz rozegrali w niej siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Przez najbliższe dwa lata, „olsztyńską staruszkę" czeka zasłużony remont.

Ze względu na modernizację olsztyńskiego obiektu, Indykpol AZS najbliższe dwa sezony spędzi w Iławie. Spotkania rozgrywane w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości 11B.

- Pierwszym z powodów wyboru hali w Iławie to wymogi, które stawia przed nami PlusLiga – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Obiekt posiada odpowiednią wysokość, oświetlenie czy liczbę miejsc na trybunach. Druga sprawa to nasza wieloletnia współpraca. Co roku w Iławie rozgrywamy spotkania czy turnieje towarzyskie, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Miasta Iławy za przyjęcie naszej drużyny oraz Panu Wojciechowi Żmudzińskiemu, Dyrektorowi Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za perfekcyjne warunki organizacji spotkań towarzyskich. Mam również nadzieję, że odległość nie będzie stanowiła problemu dla kibiców w Olsztynie, a sympatycy z okolicznych miejscowości również będą wspierać siatkarzy Indykpolu AZS w Iławie. Jesteśmy przygotowani, aby przez najbliższe dwa lata, domowe spotkania rozgrywać w Iławie.

Jak będą zatem wyglądały treningi olsztyńskiego zespołu?

Zastanawialiśmy się nad „przeniesieniem" biura do Iławy, a zawodnicy mieszkaliby w tym pięknym mieście. Po wielu dyskusjach stwierdziliśmy, że będziemy trenować na obiektach własnych w Olsztynie. Dzień przed domowym spotkaniem, drużyna wyjedzie do Iławy, aby odbyć dwa treningi. Jeśli trener Marco Bonitta chciałby przeprowadzić dodatkowe zajęcia w środku tygodnia, również będziemy na to gotowi – kończy Tomasz Jankowski.

Nowy sezon PlusLigi wystartuje na początku października. Indykpol AZS będzie gospodarzem pierwszego spotkania – rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • totto 2021-07-01 16:41:49 88.156.*.*
    Przy zapowiedzianym kolejnym lockdownie mogliby grać choćby w Kortowie bo mecze i tak będą rozgrywane bez publiczności.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0