Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2022-10-15 09:14

Redakcja

Siatkówka. Cztery sety i wygrana

Siatkówka. Cztery sety i wygrana
Kadr z piątkowego spotkania w Iławie
Fot. Artur Kijewski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali w Iławie ekipę LUK Lublin.

reklama

Trener Javier Weber nie zaskoczył ani Kibiców, ani swoich rywali, wyjściowym składem na piątkowy mecz przeciwko LUK Lublin. Argetyński szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn w myśl zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia”, nie dokonał żadnych zmian. Mecz rozpoczęli zatem: Tuaniga na rozegraniu, Poręba z Averillem na środku, Lipiński i Karlitzek na przyjęciu, Butryn na ataku i Ciunajtis jako libero.

Oba zespoły pierwszą partię rozpoczęły od rywalizacji punkt za punkt, lecz w końcówce seta LUK prowadził już 20:18. Wtedy to jednak w polu serwisowym pojawił się Karol Butryn, który odwrócił losy seta swoją zagrywką – akademicy zwyciężyli 25:22. Druga partia to kopia pierwszej odsłony – gdy Javier Weber poprosił o przerwę dla swojego zespołu, na tablicy wyników wyświetliło nam się dwupunktowe prowadzenie gości (14:12). Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza jednak tanio skóry nie sprzedali i zwyciężyli 25:20, doprowadzając do wyrównania.

Kolejne dwie partie to popis w grze siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Dobrze w bloku spisywał się Taylor Averill (6 pkt. w tym elemencie gry), a swoje w ataku dołożył Karol Butryn (20 pkt. w całym meczu). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza w każdym elemencie gry, co przełożyło się na ostateczny wynik. Trzecią partię akademicy z Kortowa pewnie wygrali 25:17, a czwartą 25:15, a całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill.

Olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (54 pkt co daje 56% skuteczności – LUK zdobył w ataku 40 pkt, co daje 43% skuteczności) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (9:6). Lublinianie natomiast dokładniej przyjmowali (41% dokładnego przyjęcia przy 36% dokładnego przyjęcia rywali). Obie drużyny zdobyły po 6 asów serwisowych.

Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Karol Butryn (20 pkt.), a u gości Nicolas Szerszeń (14 pkt.).

- Czuje się świetnie! Przed meczem zjadłem sporo naleśników z bananami, przez co miałem sporo energii. Co do samego spotkania – z każdym tygodniem rozwijamy się jako zespół. Nasza zagrywka jest naszą najmocniejszą stroną. Dobrze zagraliśmy także na wysokiej piłce, a moja relacja z Joshuą na boisku jest coraz lepsza. Z każdym dniem będziemy coraz groźniejszym zespołem - powiedział po meczu Taylor Averill, MVP meczu, dla którego było to pierwsze wyróżnienie w PlusLidze.

Kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę, 22 października o godzinie 17:30 – akademicy z Kortowa na wyjeździe zmierzą się z Aluron CMC Wartą Zawiercie

Indykpol AZS Olsztyn - LUK Lublin 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:15)

AZS: Karlitzek, Averill, Butryn, Lipiński, Poręba, Tuaniga, Ciunajtis (libero) oraz Król, Jankiewicz, Andringa, Jakubiszak

LUK: Nowakowski, Romać, Szerszeń, Jendryk, Komenda, Włodarczyk, Watten (libero) oraz Wachnik, Tavares, Jóźwik, Stajer

MVP: Taylor Averill (AZS)

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl