Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zaprezentowali się kibicom [ZDJĘCIA]

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zaprezentowali się kibicom [ZDJĘCIA]
Oficjalna prezentacja Indykpolu AZS-u Olsztyn w Galerii Warmińskiej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W największym centrum handlowym w Olsztynie miała miejsce oficjalna prezentacja siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn przed nowym sezonem w PlusLidze.

"Akademicy" poprzedniego sezonu nie mogli zaliczyć do udanych. Zajęli bowiem 10. pozycję , chociaż po rundzie zasadniczej plasowali się na 9. lokacie. W fazie play-off dwukrotnie ulegli jednak Treflowi Gdański 0:3, co poskutkowało wynikiem poniżej przedsezonowych oczekiwań.

Jak zaznaczył Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn, w tym sezonie cele są o wiele wyższe.

- Naszym celem jest awans do fazy play-off, a mam nadzieję, że i coś więcej - powiedział dla branżowego serwisu siatkarskiego "Strefa siatkówki" Jankowski.

Pierwszym krokiem ku temu było zakontraktowanie nowego trenera - Paolo Montagnaniego, dla którego będzie to debiut trenerski w PlusLidze.

- We Włoszech PlusLiga oraz Indykpol AZS Olsztyn cieszą się bardzo dobrą opinią - przyznał Montagnani. - Praca w Olsztynie to dla mnie szansa na rozwój. W klubie widzę dużo entuzjazmu. Wszyscy są bardzo zmotywowani, aby zagrać dobry sezon. Drużyna powinna wrócić do ligowej czołówki.

Poza zmianą na stanowisku pierwszego szkoleniowca, z klubu odeszło ośmiu zawodników. Sztab szkoleniowy zakontraktował jednak nowych zawodników, jak m.in. Tomasza Kowalskiego z MKS-u Będzin. Niekwestionowanym hitem transferowym okazał się jednak Irańczyk, Seyed Mohammad Mousavi, dla którego będzie to debiut w PlusLidze. Środkowy do tej pory występował wyłącznie w irańskich klubach.

Akademicy pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie Plus Ligi rozegrają już w najbliższą sobotę (26 października) w hali "Urania" o godzinie 14:45. Przeciwnikiem będzie Cerrad Enea Czarni Radom.

Źródło: własne, Strefa Siatkówki

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Ojciec 2019-10-31 19:17:35 37.47.*.*
    Tak tyko co się stało z własnym narybkiem na którym AZS zdobywał czołowe miejsca. Wszystkie liczące się kluby mają swoją młodzież. Nasza Olsztynska wyjeżdża.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Kudo 2019-10-19 21:06:54 37.30.*.*
    Siatkówka typowy damski sport , nuda nie wiem jak mozna to coś oglądać ale jak ktoś w życiu jest ciapa to ma hobby jak ciapa
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 4