Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-09-25 13:44

Emil Marecki

Sędziowie piłkarscy z Warmii i Mazur pomogli szpitalowi dziecięcemu w Olsztynie

Sędziowie piłkarscy z Warmii i Mazur pomogli szpitalowi dziecięcemu w Olsztynie
Symboliczny moment przekazania czeku na 24 tys. zł od sędziów piłkarskich z Warmii i Mazur
Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Sędziowie piłkarscy z Warmii i Mazur przekazali sprzęt medyczny o wartości 24 tysięcy złotych na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

reklama

Tradycją piłkarskiego kalendarza w naszym województwie jest piłkarski turniej sędziów (Olsztyński Turniej Sędziów im. Alojzego Jarguza o Puchar Marszałka Województwa), który zawsze odbywa się na początku stycznia w Olsztynie. Najpierw na boisku rywalizują sędziowie piłkarscy oraz pracownicy i przyjaciele Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, a potem następuje wspólna kolacja. Oprócz integracji środowiska piłkarskiego odbywają się licytacje, głównie piłkarskich gadżetów. Całkowita suma zebrana podczas imprezy przeznaczana jest na jakiś cel charytatywny.

Tym razem organizatorzy przedsięwzięcia kolejny raz postanowili kupić sprzęt dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Za 24 tysiące złotych kupiono dwa gastrolizery. Urządzenia są wykorzystywane w diagnostyce zaburzeń wchłaniania i nietolerancji pokarmowych. Te urządzenia pozwalają na badania bez pobierania krwi, dzięki temu są przyjazne małym pacjentom szpitala.

Historia turnieju sędziów sięga 2009 roku. Wtedy pierwszy raz społeczność sędziowska z naszego województwa spotkała się w hali Szkoły Podstawowej nr 7 przy alei Przyjaciół 42. - W naszym środowisku była chęć spotkania się wszystkich w jednym miejscu w celach integracji - mówi Jarosław Sielski, główny organizator piłkarskich zmagań sędziów. - Dopiero z biegiem lat zrodziła się idea żeby wykorzystać naszą integracją dla wyższych celów. Tak postanowiliśmy przy okazji zbierać pieniądze na szczytne cele. I tak to trwa, że tegoroczny turniej był naszym 13. spotkaniem, byłoby więcej, ale jeden turniej musieliśmy odwołać ze względu na pandemię.   

I dodaje: - Przez te wszystkie lata udało się nam zebrać około 170 tysięcy złotych. Taki nieduży turniej, który trwa od 13 lat z krótką przerwą na pandemię, zebrał wydaje mi się, ogromną kwotę. To nie jest tak, że grają tam biznesmeni. Grają młodzi ludzie, sędziowie, którzy za swoje ciężko zarobione pieniądze chcą wesprzeć taką fajną inicjatywę.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • bolo young 2023-09-27 09:45:04 82.177.*.*
  A co tam robi Papke. Nie słychać o nim nic przez 4 lata a teraz jak jest czek na 170 koła to już jest. A ta jego petycja o refundację jakiegoś leku, którego nazwy nie da się nawet wymówić ... dajcie spokój.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • doc 2023-09-25 16:58:33 31.0.*.*
  Drukarze zebrali kwotę w jeden weekend.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • bmx 2023-09-25 14:34:11 83.14.*.*
  Kiedy Pan Papke sie wynurza to znaczy że wybory blisko. Prze trzy lata ani razu nie spotkałem tego jegomościa w biurze na Leśnej . A bywam tam często. Lans lans lans za naszą kasę .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
 • Tekla 2023-09-25 14:06:42 31.0.*.*
  A co tam robi Papke chyba tylko się lansuje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1

www.autoczescionline24.pl