Są finanse na nieopłacalny basen

Pomysł stworzenia basenu olimpijskiego w Olsztynie budzi wiele sprzecznych emocji wśród mieszkańców miasta. Wiadomym jest, że obiekt w planowanej formie nie przyniesie zysków, mimo tego, budowa idzie pełną parą, a prezydent miasta sięga po kolejne środki na ten cel.

Przypomnijmy, decyzja o  budowie basenu jest nieodwołalna - wbito pierwsze łopaty. Sprawdził się jednak najczarniejszy scenariusz -  basen olimpijski w Olsztynie nie będzie na siebie zarabiał. Prezydent Piotr Grzymowicz nie przejmuje się tym faktem, jak twierdził, basen został zaprojektowany tak, żeby można było go przebudować. Mieszkańcy Olsztyna, którzy zamiast basenu olimpijskiego chcieli aquapark, pytają, po co budować coś, co i tak będzie przekształcone? I czy przypadkiem nie jest to zbliżanie się do stworzenia aquaparku, ale za podwójne pieniądze?

Prezydent Olsztyna starał się o środki na budowę i planowaną przebudowę basenu. Udało się. Ponad 19 mln zł przeznaczy na ten cel  Ministerstwo Sportu i Kultury Fizycznej . Podpisana została umowa o dofinansowanie przedsięwzięcia  ze środków funduszu rozwoju kultury fizycznej.

- Cieszę się, że prace nad realizacją tej inwestycji przebiegają zgodnie z harmonogramem, zarówno w sferze finansowej, jak i budowlanej - powiedział Piotr Grzymowicz. 

Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • kurak.pl 2011-05-27 10:52:11 81.190.*.*
  żal co to za basen stac ich na więcej
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Magda73 2009-12-20 17:31:18
  "Prezydent Piotr Grzymowicz nie przejmuje się tym faktem, jak twierdził, basen został zaprojektowany tak, żeby można było go przebudować" - bardzo wątpię, ze by się nie przejmował.... Zapewne się przejmuje, ale trudno przyznać się do porażki, i szuka się innych rozwiązań
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ren 2009-12-20 12:23:53
  Gratuluję Grzymowiczowi dobrego samopoczucia. Może by tak NIK albo prokuratura zbadała te sprawę skoro już na etapie fundamentów myśli się o przebudowie, ktoś tu wyraźnie szasta publicznymi pieniędzmi.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • KonradoS 2009-12-15 18:50:38
  co za beton
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść