Ruszyła komunikacja w Jonkowie. Pierwszy kurs... opóźniony

Ruszyła komunikacja w Jonkowie. Pierwszy kurs... opóźniony
Dziś ruszyła komunikacja gminna z Jonkowa
Fot. Gmina Jonkowo

Dziś ruszyła komunikacja gminna, która połączy gminę Jonkowo z Olsztynem i pobliskimi miejscowościami. Pierwszy kurs zaplanowano na dziś na godz. 5:20, lecz z centrum Jonkowa odjechał z... 10-minutowym opóźnieniem.

Linia J1 odjechała z centrum Jonkowa 10 minut później niż zaplanowano. Wśród pasażerów podczas pierwszego kursu był m.in. wójt Wojciech Giecko. Kolejne autobusy na linie J2, J3, J4 i J5 wyjechały w trasę po godz. 6.

Jednak z powodów proceduralnych autobusy linii J1, J2 i J3 do odwołania kończą trasę na ul. Bałtyckiej przy stacji BP. Autobusy na tę chwilę ni zajeżdżają na pętlę w Gutkowie.

Autobusy jadące z Jonkowa kończą trasę na przystanku przy SP 19 naprzeciwko stacji BP. Z kolei pierwszym przystankiem dla autobusów odjeżdżających do Jonkowa jest przystanek przy stacji BP (po tej samej stronie co stacja)

- informują urzędnicy z Jonkowa.

Przypomnijmy, komunikacja gminna ma połączyć Jonkowo przede wszystkim z Olsztynem, a także z miejscowościami: Giedajty, Mątki, Węgajty, Godki, Porbady, Wrzesina i Porbady. Łączna ilość tzw. wozokilometrów, która zostanie zrealizowana przez operatora liczyć będzie ok. 174 000 km.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie urzędu gminy oraz m.in. w sklepach na terenie gminy.

2147382000

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

  • marduck 2020-02-01 18:08:57 83.28.*.*
    Co za amatorka wójta Jonkowa i radnych jego ugrupowania. Nie mają żadnej umowy na zatrzymywanie się na przystankach w mieście, osoby które chciały jechać w kierunku gminy zobaczyły autobus śmigający obok pętli. Na zatrzymywanie się autobusu na przystankach przy BP tez nie mają ... Pewnie na przystanki na drogach wojewódzkich i powiatowych też nie za bardzo, pewnie zapomnieli powiedziec operatorowi że trzeba za to zapłącić, będzie aneks do umowy?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 6
  • fgttttre 2020-01-31 17:44:26 46.169.*.*
    nie bylo kasy na elektroniczne tablice?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0