Dziś jest: 23.05.2024
Imieniny: Dezyderego, Iwony
Data dodania: 2023-03-30 10:57

Monika Smolik

Rusza siódma edycja ''Podwórek z Natury''. Wiadomo, które miejsca odzyskają swój blask w tym roku

Rusza siódma edycja ''Podwórek z Natury''. Wiadomo, które miejsca odzyskają swój blask w tym roku
Teren przy ul. Grunwaldzkiej, który zostanie zrewitalizowany
Fot. Google Maps

To już siódma edycja programu „Podwórka z Natury”. Wiadomo, które spośród zgłoszonych podwórek zostały zakwalifikowane do realizacji w tym roku. Na ten cel przekazano 60 tys. zł.

reklama

Zacieśnienie sąsiedzkich więzi poprzez wspólną pracę nad zadaniem - to jeden z najważniejszych celów przedsięwzięcia. Kolejnym aspektem jest również odnowienie publicznej przestrzeni. Program jest skierowany do olsztynian mieszkających na terenie obszaru rewitalizacji.

- W bieżącej edycji programu wpłynęło aż siedem zgłoszeń - mówi zastępca prezydenta Olsztyna Justyna Sarna-Pezowicz. - Jesteśmy miło zaskoczeni tak dobrą frekwencją. Za nami również prace komisji, która oceniła zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym.

Podwórka zakwalifikowane do tegorocznego programu są zlokalizowane przy ulicach: Grunwaldzkiej 24a, ul. Niedziałkowskiego 7a, 7b, 7c oraz ul. Ratuszowej 1 i 3 oraz Marii Skłodowskiej-Curie 24 i 26. Nowe nasadzenia, odnowienie okolicy, stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom - to główne zadania, jakie stawiają przed sobą grupy sąsiedzkie.

- Wkrótce rozstrzygniemy, która organizacja pozarządowa będzie współpracować z grupami sąsiedzkimi - wyjaśnia Ewa Szóstak z wydziału strategii i funduszy europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Poza tym wkrótce zostanie podpisane porozumienie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studenci Katedry Architektury Krajobrazu kolejny raz, wspólnie z mieszkańcami podwórek, stworzą koncepcje zagospodarowania wybranych podwórek.

W tegorocznej edycji programu „Podwórka z Natury” na realizację zadań przeznaczono 60 tys. zł.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kruszynin Yjiiiskiewicz 2023-03-31 07:00:12 46.205.*.*
    Sześć dyszek to niemało jeśli sześć stówek byłoby przesadnie duża ilością. Monia, Monia co z ciebie wyrośnie. Będę musiał twój TEKST wysłać do wyceny do Wyszzej Szkoły Kultury Medialnej w Toruniu czy warto się dopisywać. Bo ja nie potrafię. W poprawnej germanszczyznie już sama kolejność akapitów byłaby inaczej składna. STRZEŻ SIĘ TYCH MIEJSC.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1

www.autoczescionline24.pl