Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Rozszerzą strefę płatnego parkowania

Drogowcy szykują się do rozszerzenia strefy płatnego postoju w Olsztynie. Już 24 października do żółtej strefy włączona zostanie ulica Kościńskiego.

reklama

Decyzję o włączeniu tej części Śródmieścia do strefy płatnego parkowania podjęła Rada Miasta podczas wrześniowej sesji.

Teraz wjazd i wyjazd ze strefy płatnego parkowania będzie odpowiednio oznakowany, przy ulicy stanie też parkomat.

Na Kościńskiego będą obowiązywały opłaty podstrefy żółtej. Za półgodzinny postój zapłacimy 70 groszy, a za pierwszą godzinę 2 złote. Druga i trzecia godzina będzie odpowiednio 40 groszy droższa, a każda następna kosztować będzie zmotoryzowanych 2 złote.

- Mieszkańcy zameldowani przy tej ulicy mogą wykupić abonament roczny za 50 złotych upoważniający do pozostawiania samochodów bez dodatkowych opłat w sektorze B2 – informuje rzecznik ZDZiT, Paweł Pliszka.

Źródło: ZDZiT Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • olsztynianin 2013-10-17 20:15:16 88.156.*.*
    proponuje wprowadzić płatne parkowanie na terenie całego miasta nie będzie problemu z oznakowaniem,jednocześnie znieść podatek drogowy to paliwo będzie tańsze
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

Proponowane artykuły