Rosjanie odwiedzili Olsztyn. O czym rozmawiali w ratuszu?

Rosjanie odwiedzili Olsztyn. O czym rozmawiali w ratuszu?
Fot. UM Olsztyn

Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego przyjechali do Olsztyna. W ratuszu rozmawiali z prezydentem Piotrem Grzymowiczem o doświadczeniu w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Delegacja z obwodu kaliningradzkiego odwiedziła Olsztyn w ramach projektu „Dyplomacja publiczna – wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego”, realizowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Bałtyk. Program dostał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jego głównym celem jest promocja i przekazanie wiedzy o najlepszych polskich lokalnych praktykach i modelach współdziałania lokalnych samorządów z organizacjami pozarządowymi.

Projekt przewiduje cztery takie spotkania. Goście z obwodu kaliningradzkiego o olsztyńskich praktykach rozmawiali z prezydentem Piotrem Grzymowiczem. Rosjanie mieli okazję zapoznać się z konsultacjami społecznymi na przykładzie jezior i rzek oraz usłyszeć o aktywizacji mieszkańców w ramach programu „Podwórka z Natury”, a także o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Był też czas na odwiedziny w Kuźni Społecznej i zwiedzanie Starego Miasta.

Kolejne spotkania przewidziano na początku lipca i w październiku lub listopadzie. Projekt potrwa do grudnia bieżącego roku.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • joźin 2019-06-13 10:32:11 88.156.*.*
    Takie spotkania powinne być na szczeblu zwykłych ludzi. Znieść wizy aby Polacy i Rosjanie mogli swobodnie poruszać się po naszych regionach. Komu przeszkadza to że zwykli ludzie się szanują a nie bawią się w głupią politykę.
    Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
  • y 2019-06-11 17:56:01 84.10.*.*
    O kurde, to jak PolPot kiedyś pojechał do Chin podglądać rewolucję kulturalną, a potem wcielał u siebie tylko "lepiej".
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść