Remont ulicy Pieniężnego widziany z nieco innej perspektywy [FILM]

Miasto opublikowało film z drona, który pokazuje jak przebiega remont ulicy Pieniężnego. Ta inwestycja ma zostać oddana do użytku w grudniu tego roku.

Remont ulicy Pieniężnego ruszył w kwietniu tego roku. W ramach prac remontowych przebudowywana jest ulica Pieniężnego na całej długości, od al. Piłsudskiego do ul. Szrajbera. Remont obejmuje też część ulicy Szrajbera, a także fragment ul. Staszica. Ważną częścią prac jest budowa nowego mostu św. Jakuba. Most wyniesiony będzie na wysokość około 80 centymetrów ponad poziom dawnego obiektu, co umożliwi zaprojektowanie traktu pieszo-rowerowego pod mostem, który połączy park Centralny z  Parkiem Podzamcze.

Przypomnijmy, po zakończeniu prac, czyli w grudniu tego roku, ulica Pieniężnego będzie mieć podobny przebieg do tego sprzed remontu.

W każdym z kierunków ruchu będzie po jednym pasie, a dodatkowo w stronę al. Piłsudskiego ma być poprowadzony buspas. Projekt obejmuje także budowę murów oporowych oraz wzmocnienie skarp, budowę przystanków komunikacji publicznej, przebudowę infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowanie zieleni.

Koszt tych prac to 16 695 914, 38 złotych brutto.

 

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ytress 2017-10-31 20:42:35 83.9.*.*
    10 metrów chodnika, 3 metry ulicy. Brawo
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 4