Rebelia Kultury z Nowym Tańcem

Fundacja Burdąg oficjalnie zakończyła nabór na warsztaty Nowy Taniec, które odbędą się 20-21 października w Burdągu pod Olsztynem. 24 października w Olsztynie artyści zaangażowani w projekt przedstawią spektakl tańca improwizowanego.

Projekt jest częścią kampanii "Warmia: Rebelia Kultury". Warsztaty tańca współczesnego odbędą się w wiosce Burdąg, w Domu Pracy Twórczej Burdąg pod kierownictwem Marysi Stokłosy z udziałem perkusisty Wielanda Möllera oraz performera Konrada Szymańskiego.

-  Dostaliśmy ponad 30 zgłoszeń. Wybraliśmy 19 osób, młodych tancerzy z Olsztyna, Szczytna, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Warszawy i Wiednia - mówi Marysia Stokłosa, koordynator projektu.

"Nowy Taniec" to projekt mający na celu przybliżenie owianego tajemnicą i strachem przed "niezrozumieniem" tańca współczesnego, to rozpoczęcie dialogu pomiędzy twórcami tańca związanymi z kultowym Domem Pracy Twórczej Burdąg a publicznością.

Tym razem głównym kierunkiem będzie improwizacja muzyki i tańca. Jest to jeden z ciekawszych kierunków rozwoju tańca w Europie i USA, który dopiero zyskuje zainteresowanie w Polsce. Projekt składa się z warsztatów oraz ze spektaklu improwizowanej muzyki i tańca. Podczas warsztatów poruszane będą praktyczne i teoretyczne zagadnienia dotyczące improwizacji jako metody badawczej i jako praktyki scenicznej - sposobu występowania przed widzem.

Organizatorzy zapraszają także 24 października do Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, gdzie o godzinie 18.00 będzie można zobaczyć spektakl stworzony na oczach widzów przez tancerzy: Marysię Stokłosę i Konrada Szymańskiego oraz muzyków: Wielanda Möllera i Michała Górczyńskieg.

2147382000

Źródło: inf. organizatora/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000