Pytania, które należy zadać przed zakupem lodówki

Pytania, które należy zadać przed zakupem lodówki
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Lodówkę kupujemy zwykle tak, aby służyła nam przez długie lata. Wybór lodówki jest więc zamierzeniem dalekosiężnym. Postaramy się przekazać główne informacje, które pomogą Państwu wybrać odpowiedni dla siebie model i rodzaj lodówki.

Lodówka w domu jako sprzęt niezbędny

Lodówka - to jej podstawowa funkcja - służy nam do długoterminowego przechowywania żywności. Nie wyobrażamy sobie życia bez lodówki. Nowe lodówki oferują tak wiele, że rozsądnym jest dostarczenie sobie pewnej wiedzy, aby wybrać właściwą dla siebie lodówkę.

A lodówki bywają różne, zostają zaopatrzone w różne funkcje, dysponują odmiennymi możliwościami. A więc zakup nowej lodówki powinien zostać poprzedzony przynajmniej chwilą namysłu nad tym sprzętem AGD, który może być w naszym domu jednym z urządzeń najważniejszych.

Występuje konieczność przechowywania produktów spożywczych. Właśnie na ten wymóg naszego życia codziennego odpowiada lodówka. Dzięki niej możemy gromadzić pożywienie i zachowywać je w formie przydatnej do spożycia przez długi czas. To truizmy, ale truizmem nie jest już to, co nowe lodówki proponują swoim użytkownikom. Dziś te urządzenia stały się na tyle wszechstronne, że niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia bez inteligentnej lodówki.

Nowe lodówki - nowe możliwości

Jednym z przykładów mogą być znakomite lodówki Samsung - to marka, która zwykle zbiera najwyższe oceny w klasyfikacjach tych urządzeń, dostarczając nam użyteczność i komfort.

Prosta egzemplifikacja wyjaśni wszystko. Weźmy pod uwagę dość standardowy model lodówki Samsung RB34T652EBN. Co tu znajdziemy? Przedział cenowy jest dostępny praktycznie dla każdego. Otrzymujemy technologię No Frost w jej najlepszym wydaniu, więc pora zapomnieć o kłopotliwej czynności odmrażania lodówki. Ta lodówka prezentuje się doskonale pod względem estetycznym nawet w najlepszej kuchni, stanowi pełen dyskretnego uroku mebel, poza tym jest niezmiernie cicha w swojej pracy. Układ wnętrza, a więc półek i pojemników magazynujących, został tu dopracowany do perfekcji. Klarowny wyświetlacz na drzwiach lodówki informuje nas o wszystkich zdarzeniach. Przy tak niskiej cenie lodówki odnalezienie w niej tak wydajnego systemu schładzającego może wydać się nieprawdopodobne, a jednak w tym modelu schładzanie jest przyspieszone i udoskonalone. Każde wewnętrzne piętro, każda przegródka, są objęte zaawansowanymi systemami rozprowadzania chłodnego powietrza, zatem nasza żywność pozostaje świeża na dłużej. W tym modelu lodówki Samsung możemy także liczyć na dodatkowe wspomaganie systemów elektronicznych, których funkcjonalność wykracza poza ramy “lodówki standardowej”.

To tylko drobny przykład dobrej i niedrogiej lodówki, który może naprowadzić Państwa na trop: jak wybrać lodówkę, jakie kryteria postawić nowo zakupywanemu sprzętowi do kuchni. Pamiętajmy przy zakupie o tym, że lodówki No Frost to obecny standard, poniżej którego nie powinniśmy schodzić.

Inne informacje o zakupie dobrej, nowej lodówki

Pytania jakie powinniśmy sobie postawić w momencie zakupu lodówki są następujące. Jaki metraż wewnętrzny, przestrzeń przechowywania jest nam potrzebna? Czy urządzamy inteligentny dom i chcemy, aby nasza lodówka pełniła w nim ważną funkcję? Nie bez znaczenia pozostają też pytania o estetykę lodówki. Czy lodówka ma pełnić wyłącznie funkcje przechowywania żywności, ponieważ istnieją lodówki, którymi możemy sterować smartfonem, które są podłączane do naszej domowej sieci wi-fi. Wszystko zależy od naszego budżetu i preferencji, jednakże mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pozwolił naświetlić sprawę dość jasno.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Samsung olewa ludzi 2021-05-30 12:43:59 5.173.*.*
  Od 2 miesięcy posiadam lodówkę samsung RB34T672EBN. Jest BARDZO głośna. Na próbę reklamacji Pani z infolinii uprzejmie informuję, że nie jest to wada produktu a jedynie moje odczucia a dane podane w specyfikacji brane są z warunków laboratoryjnych. Przykra sprawa bo jak chcemy kupić lodówkę to zrobią wszystko a jak przychodzi do reklamacji to nawet nie wyślą pracownika, żeby sprawdzić usterke/wade.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Ciemnota pisowska 2021-05-29 17:51:59 92.220.*.*
  1 pytanie to czy ma agregat czy wentylatorki od komputera.Teraz badziewie sprzedaja
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • xxxxx 2021-05-29 14:39:54 81.190.*.*
  Pytanie-dlaczego lodówki tak podrożały
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0