Przedstawiciele Konfederacji z Warmii i Mazur nie chcą, aby rząd PiS-u był bezkarny

Przedstawiciele Konfederacji z Warmii i Mazur nie chcą, aby rząd PiS-u był bezkarny
Przedstawiciele klubów Konfederacji spotkali się z posłem Michałem Wypijem
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek (14 września) przedstawiciele klubów Konfederacji na Warmii i Mazurach złożyli wizytę w biurze posłów Porozumienia Jarosława Gowina. Celem było namówienie posłów, aby głosowali przeciwko ustawie zmieniającej przepisy dotyczące zwalczania Covid-19.

W poniedziałek przedstawiciele klubów Konfederacji przyszli do biura posłów Porozumienia, Michała Wypija oraz Wojciecha Maksymowicza. Chcieli przekonać ich, aby głosowali przeciwko zmianom w ustawie dotyczącej zwalczania Covid-19.

Przedstawiciele klubów Konfederacji pod biurem posłów Porozumienia

- Jako kluby Konfederacji organizujemy w całej Polsce spotkania pod biurami poselskimi posłów obozu rządzącego. Akurat dziś jesteśmy pod biurem panów z Porozumienia Gowina. Akcja ma dotyczyć tego, że chcemy wpłynąć na posłów w taki sposób, aby przemyśleli swoją decyzję i żeby nie dopuścili do przegłosowania ustawy tzw. Bezprawie+ - powiedział Paweł Borysowski, przedstawiciel klubów Konfederacji na Warmii i Mazurach.

Mowa tu nowelizacji ustawy o „Szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”.

Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania Covid-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy. Jeśli działa w interesie społecznym i bez naruszania tych obowiązków lub przepisów podjęte działania nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione

- mówi fragment nowelizacji.

Politycy klubów Konfederacji uważają, że w ten sposób obóz Prawa i Sprawiedliwości chce zapewnić sobie bezkarność w momencie, gdy zostaną podjęte błędne decyzje w kwestii walki z pandemią koronawirusa.

- Działa zasada, która mówi o tym, że prawo nie działa wstecz, ale ona nie miałaby w tym wypadku znaczenia. Można snuć różne teorie i pisać scenariusze, co by władza mogła zrobić dzięki takiej ustawie. Na przykład jeśli jakiś powiat miałby większy wskaźnik zachorowań, to teoretycznie można go odgrodzić kordonem wojskowym, wyłapać wszystkich mieszkańców i bez ich zgody zaszczepić ich na Covid. Nawet jakby były przypadki śmiertelne po tej szczepionce, to władza byłaby bezkarna. Stąd nazwa Bezkarność+ - podsumował Paweł Borysowski.

Z delegacją Konfederacji rozmawiał Michał Wypij, który zapewnił, że będzie rozmawiał z kolegami z klubu poselskiego na temat zmian w ustawie o Covid-19.

Poseł Michał Wypij

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Bartosz G. 2020-09-16 08:13:53 95.160.*.*
  Protestuję !!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Świński ryj 2020-09-15 15:55:13 195.136.*.*
  Ludzie nie zapomna tego i rozliczy pis przy nastepnych wyborach za dzialania przeciwko obywatelom za wszystkie absurdy ktore powstaly i powstana jeszcze w przyszlosci.Nie pomoze zaden 500+,ani nawet 1000+.To jest czas dla takiej Konfederacji i innych ugrupowan nie mowie tu o PO bo ta partia jest spalona co kolwiek by nie zrobila ,jak dobrze to rozegracie to mozecie ukrasc pis spory elektorat.Pisze to jako wyborca pisu ktory jest zawiedziony dzialaniem i postepowaniem rzadu a czasie kryzysu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • COVID-19 2020-09-15 13:29:05 83.5.*.*
  A gdzie maseczki ???
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3
 • zachwycona 2020-09-15 11:46:27 88.156.*.*
  piękne fryzury panów z konfederacji
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1