Przebudują ulicę Towarową

Ratusz zapowiedział konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy Towarowej. To konieczność, w innym wypadku planowana południowa obwodnica Olsztyna nie spełni swojej roli.

Ulica Towarowa zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leonharda do projektowanej obwodnicy Olsztyna - do włączenia się w projektowany węzeł Klebark.

Ulica będzie spełniała rolę wylotu z miasta w kierunku wschodnim, a w momencie wykonania obwodnicy, będzie stanowiła niezbędny element umożliwiający płynne połączenie obszaru miejskiego z obwodnicą - drogą krajowa nr 16.

Już w 2009 roku GDDKiA naciskała na władze miasta, by jak najszybciej dokonały przebudowy ulicy Towarowej, tak by planowana południowa obwodnica Olsztyna rzeczywiście miała sens. Ratusz zapowiadał wtedy, że w budżecie brakuje pieniędzy na ten cel.

Teraz Prezydent Miasta zapowiada konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy miasta będą mogli zapoznać się z propozycją przebudowy ulicy Towarowej oraz zgłosić ewentualne uwagi dotyczące przygotowywanej koncepcji. Konsultacje społeczne rozpoczną się 5 września. Wtedy też na platformie konsultacji społecznych www.konsultacje.olsztyn.eu pojawiać się będą elementy koncepcji jakie przygotowuje ratusz. Miasto zapowiada również jedno spotkanie z mieszkańcami. Konsultacje zakończą się 30 września.

 

Źródło: konsultacje.olsztyn.eu/UM Olsztyna

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • "Spolecznik" pedal z Partyzantow 2011-08-22 21:53:39 2.25.*.*
    Zadnego poszerzenia ulicy Towarowej!Towarowa ma byc jedniojezdniowa z polamanymi chodnikami i dziurawa ulica tak jak Partyzantow
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • kop 2011-08-22 21:24:16 83.9.*.*
    czekamy!!!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść