Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2016-03-18 09:44

sm

Prof. Piskuła wciąż szefem ośrodka PAN w Olsztynie

Prof. Mariusz Piskuła będzie ponownie pełnił funkcję dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, którym kieruje od 2012 roku. Na to stanowisko ponownie powołał go Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński.

reklama

Prof. Piskuła jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. W Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN jest zatrudniony od początku jego działalności, czyli od 1988 roku. Jest członkiem-korespondentem PAN, a od 2015 roku pełni również funkcję Prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i Białymstoku.

Pewne jest już, że naukowiec pozostanie na stanowisku. Nominację na 4-letnią kadencję, czyli do dnia 31 marca 2020 roku, wręczył mu wiceprezes PAN, prof. dr hab. Stefan Malepszy w obecności Dziekana Wydziału II PAN, prof. dr hab. Leszka Kaczmarka oraz Przewodniczącego Rady Kuratorów, prof. dr hab. Romualda Zabielskiego.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie prowadzi badania podstawowe w dziedzinach nauk rolniczych, weterynaryjnych oraz biologicznych. Wyniki badań mają zastosowanie w przemyśle spożywczym, przetwórczym, hodowli zwierząt a także medycynie weterynaryjnej i ludzkiej.

Choć działa dopiero 20 lat, od początku plasował się na czele polskich placówek naukowych w kolejnych rankingach przeprowadzanych przez Komitet Badań Naukowych czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl