Pracowity weekend siatkarzy Indypolu AZS Olsztyn

Pracowity weekend siatkarzy Indypolu AZS Olsztyn
Kadr z niedzielnego spotkania olsztyńskich siatkarzy z reprezentacją Tunezji
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mieli bardzo pracowity, poświąteczny weekend. Od piątku do niedzieli rozegrali trzy spotkania sparingowe. Rywalem "Akademików" była reprezentacja Tunezji, a mecze odbywały się w Iławie, Olsztynie i Biskupcu.

Olsztyńscy siatkarze zmagania ligowe zakończyli na 6. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów. Poświąteczny weekend "Akademicy" mieli niezwykle pracujący, bowiem rozegrali aż trzy sparingi z reprezentacją Tunezji, która prowadzona przez włoskiego szkoleniowca Antonio Giacobbe, przygotowuje się do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Zmagania odbędą się w dniach 6-12 stycznia w Egipcie, a oprócz gospodarzy, rywalami Tunezyjczyków będą: Algeria, Botswana, Kamerun, Ghana i Nigeria.

W spotkaniach z Tunezyjczykami trener Montagnani nie mógł skorzystać z Holendra Robberta Andringi i Irańczyka Seyeda Mousaviego, którzy przygotowują się do turniejów kwalifikacyjnych do IO oraz z kontuzjowanego Jana Hadravy.

Pierwszy sparing rozegrano w piątek w Iławie. Wprawdzie podopieczni Paolo Montagnaniego go przegrali 2:3 to z całą pewnością byli zadowoleni z frekwencji w Iławski Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, bowiem mecz obejrzało blisko tysiąc osób.

Sobotnie starcie obu ekip, które odbyło się w Kortowie, zakończyło się natomiast zdecydowanym zwycięstwem olsztynian 4:0. Mecz ten był zamknięty dla publiczności.

W niedzielę "Akademicy" rozegrali trzecie spotkanie. Po dwóch setach w lepszych nastrojach byli gospodarze, którzy prowadzili 2:0 (25:22, 25:21). Dwie kolejne odsłony padły jednak łupem mistrzów Afryki. Trenerzy umówili się na czterosetowe starcie, mecz zakończył się więc nietypowym dla siatkówki wynikiem 2:2.

(piątek) Indykpol AZS Olsztyn – Tunezja 2:3 (25:20, 26:24, 21:25, 22:25,15:17)
(sobota) Indykpol AZS Olsztyn – Tunezja 4:0 (25:20, 25:20, 25:15, 25:23)
(niedziela) Indykpol AZS Olsztyn – Tunezja 2:2 (25:22, 25:21, 19:25, 14:25)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna