Prace olsztyńskich uczniów ozdobiły choinkę w Pałacu Prezydenckim

Prace olsztyńskich uczniów ozdobiły choinkę w Pałacu Prezydenckim
Olsztyńscy uczniowie wraz z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą ozdobili choinkę w Pałacu Prezydenckim
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie stanęła już bożonarodzeniowa choinka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ozdoby na nią wykonali uczniowie z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie.

Na początku tygodnia w Pałacu Prezydenckim stanęła choinka bożonarodzeniowa. Ozdoby wykonali uczniowie z Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Młodzież wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą wspólnie przystroili drzewko i odśpiewali kolędy.

Młodzi artyści przygotowali delikatne, ażurowe śnieżynki z ceramiki, a także kamieniczki inspirowane architekturą Olsztyna.

- W Wielkiej Sieni Pałacu Prezydenckiego stanęła dziś choinka przybrana pięknymi ozdobami ceramicznymi wykonanymi przez Uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie. Cudo! Dziękujemy!!! - napisał w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

W olsztyńskim „plastyku” uczy się około 140 uczniów, którzy mają do wyboru trzy specjalności: ceramika artystyczna, projektowanie graficzne i aranżacja wnętrz.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-12-04 23:53:29 83.6.*.*
    Pałac Prezydencki piękny. Choinka piękna. Ozdoby piękne. Tylko Pan Prezydent taki sobie.
    Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna