Poświęcił fotografii 50 lat życia. Pejzaż i architektura Warmii i Mazur okiem Wieliczki

Poświęcił fotografii 50 lat życia. Pejzaż i architektura Warmii i Mazur okiem Wieliczki
Fot. Mieczysław Wieliczko

''Fotografia'' to wystawa prac Mieczysława Wieliczki, której wernisaż odbędzie się 11 kwietnia w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Co na niej zobaczymy? Magię Warmii i Mazur.

Zapowiadana wystawa została zorganizowana z okazji 70-lecia urodzin Mieczysława Wieliczki, który poświęcił fotografii prawie 50 lat swojego życia. Na ekspozycji zaprezentowane zostanie spektrum zainteresowań twórczych artysty, jednakże niezmiennie głównym motywem jego artystycznych poszukiwań od lat pozostaje pejzaż i architektura Warmii i Mazur.

Mieczysław Wieliczko urodził się w 1949 r. w Olsztynie. Długoletni członek Związku Polskich Artystów Fotografików, z wykształcenia pedagog. Wielokrotny laureat prestiżowych konkursów fotograficznych o równej tematyce. Autor wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Twórca 20 indywidualnych publikacji albumowych poświęconych Warmii i Mazurom wyróżnionych na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”. Autor fotografii publikowanych w rozlicznych wydawnictwach zbiorowych. Laureat nagrody honorowej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za znakomite fotografie. Wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta miasta Olsztyn za twórczość fotograficzną i przez Wojewodę Województwa Warmińsko-Mazurskiego za promocję Warmii i Mazur. W 2016 r. został laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie sztuk plastycznych. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

wernisaż: 11 kwietnia | godzina 18:00
11.04.2019 - 5.05.2019| sala główna
BWA Galeria Sztuki w Olsztyn
Al. Marsz. J. Piłsudskiego 38

Źródło: BWA

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz