Pomogli wyczerpanemu psiakowi

Olsztyńscy policjanci podczas swojej służby zauważyli nad jeziorem Track skrajnie wyczerpanego i zaniedbanego kundelka, który leżał między drzewami nieopodal brzegu jeziora. Funkcjonariusze ruszyli mu na pomoc.

Wczoraj olsztyńscy policyjni wodniacy podczas służby patrolowej zobaczyli leżącego między drzewami psa, który był skrajnie wyczerpany, trząsł się z zimna i początkowo w ogóle nie reagował na ruch w swoim otoczeniu.

Gdy policjanci podeszli do niego, po chwili nabrał trochę siły, jednak wciąż bezwładnie tkwił w jednym miejscu. Był bardzo nieufny i potrzebował czasu, by dać się dotknąć policjantom.

Mundurowi zaopiekowali się psem i wezwali na miejsce pracowników olsztyńskiego schroniska, którzy przewieźli zwierzę na ul. Turystyczną w Olsztynie, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc weterynaryjna.

Zaangażowanie i dobre serce olsztyńskich wodniaków pozwoliło uchronić zwierzę przed najgorszym losem. Dzięki nim i pracownikom schroniska kundelek od wczoraj ma swój nowy, ciepły i bezpieczny „dom”.

Źródło: KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Isruu 2017-11-03 23:46:40 94.254.*.*
    Normalnie łzy w oczy ciśnie, a z drugiej strony wściekłość na tego kto tego psiaka się pozbył jak rzeczy...
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść