Podpiszą aneks do umowy w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna. Powstanie węzeł Pieczewo

Podpiszą aneks do umowy w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna. Powstanie węzeł Pieczewo
Budowa południowej obwodnicy Olsztyna

W piątek podpisany zostanie aneks do umowy na budowę obwodnicy Olsztyna. Aneks dotyczy budowy węzła Pieczewo w ciągu drogi ekspresowej nr 51.  

Plany budowy węzła Szczęsne/Pieczewo początkowo nie znajdowały potwierdzenia w zapewnieniach ze strony drogowców i ministerstwa. Powodem był brak gotowości gminy Olsztyn do przebudowy ulicy Pstrowskiego, która ma być łącznikiem miasta z obwodnicą. Teraz, kiedy realizacja miejskiej inwestycji jest już pewna, podpisanie dokumentu w sprawie węzła Pieczewo to tylko formalność.

Już w piątek 3 marca podpisany więc zostanie aneks do umowy na budowę obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Węzeł stanowić będzie łącznik drogi krajowej nr 53 oraz południowo-wschodniej części Olsztyna z drogami S51 i dk16. Szczegółowy zakres zadania obejmuje budowę 8 łącznic węzła o łącznej długości 2,5 km, odcinka drogi krajowej 53 o długości około 2,3 km od miejsca styku zadań GDDKiA i Miasta Olsztyna do istniejącej drogi krajowej 53.

Powstaną też 2 obiekty mostowe w tym jeden w ciągu nowego przebiegu dk 53 i jeden w ciągu drogi powiatowej, rondo turbinowe na połączeniu istniejącej dk 53 z nowym przebiegiem dk 53 oraz drogi zbiorcze i dojazdowe zapewniające połączenie z siecią dróg lokalnych o łącznej długości 1,3 km.

Udział w piątkowej uroczystości podpisania aneksu potwierdził Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

Źródło: GDDKiA Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz