Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2010-09-07 08:52

WeronikaPieloch

Podium dla Warmii i Mazur!

Aż 15 medali powędrowało do zawodników z Warmii i Mazur, podczas mistrzostw Polski w maratonie kajakowym, które odbyły się w ostatni weekend w Ostródzie.

XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym przyciągnęły ponad 400 zawodników z całego kraju. Wśród nich, z województwa warmińsko-mazurskiego do rywalizacji stanęło aż 48 kajakarzy i kanadyjkarzy (z klubów OKS Olsztyn, OKSW Olsztyn, Baza Mrągowo, Sokół Ostróda, Koszałek Opałek Węgorzewo, Wel-Bis Lidzbark Welski, Olimpia Elbląg,).

W kajakowym maratonie, w kategorii seniorów c-1 na dystansie 25 km najlepszy okazał się Mateusz Kamiński z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych, który zdobył tytuł mistrza Polski. Drugiego dnia mistrzostw kanadyjkarz powtórzył swój sukces, sięgając po złoto w osadzie dwuosobowej c-2 ze sprinterem Arkadiuszem Tońskim.

W Ostródzie znakomicie popłynął również Adam Roćko, na co dzień trenujący w OKS Olsztyn. Kajakarz został srebrnym medalistą w wyścigu k-1 na dystansie 30 km. Roćko oraz Mateusz Kamiński otrzymali powołanie do reprezentacji młodzieżowej na mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec września w Hiszpanii.

Do udanych swój start może zaliczyć także Wojciech Załuski z Olimpii Elbląg. Zdobywca złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 5 km udowodnił, że świetnie sobie radzi również na dłuższych dystansach. Kajakarz wygrał wyścig k-1 na 17 km.

Łącznie, zawodnicy z Warmii i Mazur zdobyli na mistrzostwach Polski aż 15 krążków, w tym sześć złotych, siedem srebrnych i dwa brązowe. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.