Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-05-13 15:04

Aleksandra Sawczuk

Pobiegli, by pomóc dzieciom w tarapatach. Za nami Resort Paka Run [WIDEO]

W sobotę (11 maja) miejscowość Woryty (niedaleko Gietrzwałdu) stała się centrum charytatywnej imprezy „Resort Paka Run”. Wydarzenie, którego głównym punktem był 5-kilometrowy bieg w szczytnym celu, zgromadziło ponad 100 uczestników, którzy, korzystając z pięknej pogody, z chęcią wsparli projekt PAKA Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

reklama

Nazwa projektu PAKA nawiązuje do przyjaźni ludzi o pięknych sercach – Patryka Galewskiego oraz księdza Jana Kaczkowskiego. Wracając do początków znajomości wskazanych osób, warto wspomnieć, że Galewski poznał Kaczkowskiego podczas wykonywania prac społecznych za kolejne wykroczenie.

Historia duchownego doczekała się ekranizacji. Film pt. „Johnny” cieszył się bardzo dużą oglądalnością.

W ramach działań fundacji im. Kaczkowskiego, we współpracy z twórcami filmu, w miejscowości Woryty odbyło się wydarzenie pod hasłem „Resort Paka Run”, którego całkowity dochód został przekazany na pomoc podopiecznym organizacji, czyli dzieciakom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Ponad 100 osób wzięło udział w głównym punkcie imprezy - biegu na 5 km, poprzedzonym wspólną rozgrzewką, prowadzącym przez malownicze, leśne drogi na terenie gminy Gietrzwałd.

Co ciekawe, na miejscu pojawili się również aktorzy i producenci filmu „Johnny”, m.in. Dawid Ogrodnik, wcielający się w rolę Jana Kaczkowskiego oraz Piotr Trojan – filmowy Patryk Galewski. Aktorzy, solidarnie, wzięli udział w biegu.

Na „Resort Paka Run” wygłosił przemówienie także wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Jacek Protas.

Uczestnicy imprezy mogli też, w ramach wydarzenia, posłuchać muzyki na żywo, kupić ręcznie robione wyroby, czy biesiadować przy ognisku.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Relacja z "Resort Paka Run"

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl