Deszcze nie dają za wygraną. Po sobotniej ulewie, jaka przeszła nad miastem, wiele ulic zostało zalanych. Studzienki kanalizacyjne nie były w stanie pozbywać się na bieżąco tak ogromnej ilości wody. Pod wodą znalazły się m.in. ul. Towarowa czy Partyzantów w pobliżu Dworca Głównego.
W centrum Olsztyna również powstały szkody. W rejonie mostu świętego Jakuba i Parku Centralnego ulewne deszcze spowodowały obsunięcie nadrzecznej skarpy, a powstałe błoto spłynęło do położonego poniżej przejścia pod mostem. Chodnik został poważnie zabłocony. Czy ratusz zamierza coś z tym zrobić?
- Oczywiście po każdym zdarzeniu analizujemy, gdzie i dlaczego mogło dojść do takiej sytuacji. Na ulicy Pieniężnego już wcześniej mieliśmy kłopot z odbiorem wody. Po pierwszej nawałnicy (po oddaniu inwestycji do użytku) wyciągnęliśmy wnioski i obecnie wykonujemy dodatkowe zabezpieczenia kanalizacji deszczowej, by w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń – wyjaśnia nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.
Tymczasem jesienna aura nie daje za wygraną. Dosyć mocno padało wczoraj, przelotne opady występują także dzisiaj. W kolejnych dniach ma być nieco cieplej i słoneczniej, ale na niedzielę i poniedziałek synoptycy przewidują kolejne opady deszczu.







Komentarze (13)
Napisz komentarz-
Emeryt
2019-07-20 17:36
Przedtem zgniły drewniane podesty. Park ponadto nie jest należycie utrzymywany a z głównych alejek lepiej nie zbaczać.
Odpowiedz
1 0
-
W.
2019-07-18 13:22
Rozumiem, że tak doskonale zrobiona jest kanalizacja burzowa, że Partyzantów, ledwo co oddane i Towarowa ledwo co oddana również były pod wodą, jak wynika z artykułu. Brawo! To dobrze wróży na przyszłość, jak spadnie trochę liści jesienią i pozatyka odpływy.
Odpowiedz
3 1
-
ELB
2019-07-18 08:04
Na tym drugim zdjęciu wody tyle, ile w planowanym przekopie Mierzei #mierzejawislana #przekop #goodnightmierzejawiślanaside
Odpowiedz
7 0
-
Janin
2019-07-18 08:01
Zapraszam do kąpieli ze zdjęciami Gruceli.
Odpowiedz
6 0
-
Gośka-
2019-07-18 08:01
Kurczę, Bartosz uprzedził mnie z fotorelacją...
Odpowiedz
5 0
-
250ml
2019-07-18 07:56
Zdjęcia Bartosza Gruceli są jak zapach świeżej pościeli
Odpowiedz
4 0
-
Rastafarianin z Ostródy
2019-07-18 07:53
Pozdrawiam fotoreportera.
Odpowiedz
5 0
-
Młoda
2019-07-17 14:50
Trzeba porównać: Nowy ratusz zbudowany 110 lat temu i niektóre obiekty zbudowane za Grzymowicza. Ratusz stać będzie jeszcze z 300 lat a obiekty Grzymowicza już się rozpadają. Ratusz projektował i budował inżynier pruski tutaj doktor nowomiejski. Kto jest lepszym fachowcem? Pruski budowniczy odpowiadał przed cesarzem głową tutaj prezydent przed radnymi. Monarchio wróć chciałoby się zawołać.
Odpowiedz
17 4
-
henry k
2019-07-17 11:59
Co za tytuł.Co na to ratusz? Przyjedzie ekipa i naprawi jak na całym świecie.A więc to na to ratusz.
Odpowiedz
9 0
-
wista
2019-07-17 11:41
Czy podejmując przebudową ulic w Olsztynie ,nie czas dla drogowców i architektów -spytać się starych olsztyniaków ,gdzie zbiera się najwięcej wody podczas ulewy,gdzie woda nie ma odpływu? i cały problem znika,ZŁA ORGANIZACJA ,ŻLI PROJEKTANCI DROGOWNICTWA,ZŁE PROJEKTY I WYKONAWSTWO.
Odpowiedz
16 0
-
po Politechnice Warszawskiej
2019-07-17 10:42
Grzymowicz to dr budownictwa z UWM,a każda jego inwestycja miejska to jakiś dramat i prowizorka. To tylko pokazuje poziom UWM,jednej z najgorszych uczelni w Polsce. DNO.
Odpowiedz
22 9
Napisz komentarz