Po pięciu dniach poszukiwań odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka! [AKTUALIZACJA]

Po pięciu dniach poszukiwań odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka! [AKTUALIZACJA]
Piotr Woźniak-Starak z żoną, Agnieszką
Fot. Instagram.com/aga_wozniak_starak

Dziś rano policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformowali, że z jeziora Kisajno wyłowiono ciało mężczyzny. Nieoficjalnie mówi się, że to poszukiwany producent filmowy Piotr Woźniak-Starak, który wypadł w motorówki w minioną niedzielę.

- Dziś rano grupa płetwonurków biorąca udział w działaniach poszukiwawczych na jez. Kisajno zlokalizowała ciało prawdopodobnie 39-letniego zaginionego mężczyzny. Na miejscu będą wykonywane dalsze czynności z udziałem prokuratora i policyjnych techników kryminalistyki – poinformowali policjanci z KWP w Olsztynie.

Na chwilę obecną policjanci nie udzielają szczegółowych informacji.

- O szczegółach nie mówimy. Na miejscu pracują policyjni technicy. Potrzebujemy czasu na procedury, które są konieczne do przeprowadzenia. Prawdopodobnie jest to poszukiwany 39-letni mężczyzna - powiedziała w rozmowie z nami asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Przypomnijmy, do wypadku motorówki, na której przebywał Piotr Woźniak-Starak z 27-letnią kobietą z Łodzi, doszło w niedzielę nad ranem na jeziorze Kisajno. Kobieta zdołała samodzielnie dopłynąć do brzegu. We wtorek Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie „wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć”. Więcej w temacie: Wypadek motorówki Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno. Prokuratura wszczyna śledztwo.

Ciało producenta filmowego odnaleziono po pięciu dniach poszukiwań. Jezioro przeczesywali m.in. policyjni wodniacy, strażacy, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni, a także płetwonurkowie. W akcji pomagali również detektywi, których wynajęli najbliżsi Piotra Woźniaka-Staraka.

AKTUALIZACJA

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdza, że w jeziorze odnaleziono ciało Piotra Wożniaka-Staraka.

- W wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył z wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podał Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury.

Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok, za którą odpowiedzialny będzie specjalistyczny Zakład Medycyny Sądowej.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • eks pisior 2019-08-22 15:44:28 89.228.*.*
  Kondolencje dla rodziny i bliskich.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • xnx 2019-08-22 15:19:45 5.173.*.*
  Żył na pokaz i zginął na pokaz , pewnie,że tragedia ale dla mnie większa tragedia jak ginie ojciec trójki dzieci na budowie czy w aucie np dostawczym ale o tym mało kto chce pisać i czytać
  Odpowiedz Oceń: 15 4 Zgłoś treść
 • ktoś 2019-08-22 11:59:46 77.253.*.*
  Tragedia dla rodziny, wyrazy współczucia - RIP. Patrząc obiektywnie na tą sytuację /biorąc pod uwagę porę, o której pływali, to jak pływali - ostre skręty doprowadzające do wypadnięcia z łodzi, to że mogli pływać po alkoholu/ to z przykrością trzeba stwierdzić, że sam się prosił o taki tragiczny finał.
  Odpowiedz Oceń: 13 3 Zgłoś treść
 • ehh 2019-08-22 10:28:10 95.160.*.*
  Współczuje,ale juź nie mogę tego słuchać, jakby zagineła zwykła osoba to może byłaby gdzieś tylko jedna wzmianka. O tym człowieku jest głośno jakby zaginął Trump! Koleś który był z "jakaś" dziewczyną na motorówce, kiedy jego żona siedziała z dziećmi. Poza tym podobno w motorówce były też narkotyki. Bogate dzieciaki nigdy nie dorosną.
  Odpowiedz Oceń: 25 5 Zgłoś treść
 • 777 2019-08-22 10:20:17 88.156.*.*
  Przykre. RIP.
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • Mikado 2019-08-22 10:02:13 89.231.*.*
  Współczuję bliskim... R.I.P. Wyrazy współczucia.
  Odpowiedz Oceń: 11 2 Zgłoś treść