Pływanie. Żabką po medale mistrzostw Polski

Pływanie. Żabką po medale mistrzostw Polski
Piechowicz, dwukrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów
Fot. Swimland Olsztyn

Główne mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców tym razem odbyły się w Lublinie. Reprezentujący nasz region młode zawodniczki i zawodnicy wypływali dwa brązowe medale. Wywalczyła je wychowanka Płetwala Szczytno, obecnie zawodniczka Swimlandu Olsztyn, 16-letnia Karolina Piechowicz.

Była to wielka pływacka impreza licząca prawie 600 uczestników reprezentujących ponad 110 klubów. Nasze województwo reprezentowali przedstawiciele Kormorana Olsztyn, Swimlandu Olsztyn, Jedynki Elbląg i Orki Iława. Piechowicz swoje medale wypływała stylem klasycznym na 50 i 100 m. Na obu dystansach uzyskała czas, który był minimum na mistrzostwa Europy juniorów. W finałowym wyścigu na 200 m stylem klasycznym była piąta. Jej klubowy kolega Tomasz Kraczkowski był natomiast szósty na 50 m stylem klasycznym i również z czasem na minimum mistrzostw Europy juniorów.

Nieco wcześniej, z udziałem ponad 1000 młodych osób, przeprowadzono w stolicy czwartą eliminację imprezy: „Od młodzika do olimpijczyka”. Nasz region reprezentowali zawodnicy i zawodniczki Kormora, Swimlandu, Jedynki i Medyka Giżycko. Medalowym plonem ich startów były dwa medale Julii Zbutowicz (Swimland): srebrny na 200 m stylem klasycznym i brązowy na 200 m stylem zmiennym, oba w kategorii wiekowej  U13.

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz