Imieniny: Ireny, Waldemara
Data dodania: 2021-07-08 09:35

Pływanie. Karolina Piechowicz szóstą zawodniczką Mistrzostw Europy Juniorek

Karolina Piechowicz

Karolina Piechowicz, zawodniczka klubu Swimland Olsztyn, zajęła 6. miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu w Rzymie. Przed nią jeszcze jeden start - 10 lipca Karolinę Piechowicz zobaczymy w eliminacjach na 100 m st. klasycznym, gdzie także ma szanse na finał.

16-letnia Karolina Piechowicz jest juniorką, ale to jedna z najlepszych obecnie polskich pływaczek wśród seniorek. Specjalizuje się nie tylko w sprincie. W tegorocznych Mistrzostwach Polski seniorek, które były kwalifikacją m. in. do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy zdobyła 2 brązowe medale na 50 i 100 m i zajęła 5. miejsce na 200 m st. klasycznym.

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Olsztynie jest w coraz lepszej formie. W Rzymie podopieczna trenerki Gabrieli Wójtowicz i Norika Koczariana na 50 m st. klasycznym już dwukrotnie poprawiała rekord Polski do 16 lat — najpierw w eliminacjach (31,71 s.), a później w półfinale (31,29 s.). W finale popłynęła nieco wolniej 31,51 s., ale to jej drugi wynik w karierze.

- Karolina jest w formie. Jestem pod wrażeniem ogromnej poprawy wyniku od eliminacji do półfinału. Współpraca z Gabrielą Wójtowicz przynosi efekty. Z niecierpliwością czekam na wyścig na 100 m st. klasycznym. Uważam, że w Rzymie może uzyskać dużo lepszy wynik niż podczas mistrzostw Polski, gdzie zdobyła brąz z rezultatem 1.10,01. Stać ją, by bardzo mocno zejść poniżej 1.10 min., a to już może otworzyć jej drogę do finału - mówi Norik Koczarian, który zajmuje się przygotowaniem mentalnym olsztyńskich pływaków.

Drugi dzień mistrzostw Europy był bardzo dobry dla polskich pływaków. Ksawery Masiuk (G8 Bielany Warszawa) zdobył złoto na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i poprawił swój własny rekord Polski juniorów 17-letnich wynikiem 53,91 s. Filip Kosiński w tym finale był 5. (55,31 s.). Paweł Uryniuk był 5. w finale 50 m st. motylkowym (24,07), a Kacper Czapla zajął 7. miejsce (24.16 s.). Zofia Chrzan była 8. w finale na 50 m st. klasycznym (32,13 s.).