Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Piotr Żurawel- trener idealny dla dzieci i młodzieży!

Dzięki inicjatywom naszej firmy mogłem poznać młodych trenerów w Olsztynie.Jeden z nich zrobił na mnie wielkie wrażenie.Tym trenerem jest Piotr Żurawel trener grup dziecięcych Żuri Sport oraz nauczyciel w S.P. Nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie.    

Piotr jest znakomitym pedagogiem. Dla swoich podopiecznych jest pierwszym pocieszycielem, partnerem do rozmów, po prostu... wzorcem.Sposób w jaki prowadzi zajęcia treningowe z dziećmi jest perfekcyjny. Piotr znakomicie, metodycznie uczy futbolu rozumiejąc, że przygotowanie do zajęć, aktywne uczestniczenie w zabawach i grach, jasny cel treningu, pasja, dobry humor, to składowe treningu, które dla dzieci są najważniejsze. Piotr jak mało kto wie, że dziecko, to nie jest „mały dorosły”.

Kiedy przekazywaliśmy Piotrowi grupy najmłodszych dzieci do dalszej edukacji byłem przekonany, że właśnie taki profil trenera- pedagoga wykształconego, szukającego ustawicznego kształcenia, da dzieciom gwarancję rozwoju. Tacy trenerzy jak Piotr Żurawel potrzebują tylko jednego- zdrowego systemu szkolenia. Dotychczasowa improwizacja niestety sprzyja trenerom z przypadku i jest zagrożeniem dla takich trenerów jak Piotr i jego podopieczni. Pomyśleć, że gdyby nie Pani Dyrektor S.P. nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie Pani Marzenna Życzko, która dała etat Piotrowi w szkole, ten świetny pedagog- trener pracowałby np. w policji.

Brawo Pani Marzenno...

Szkoda, że Pani Marzenna nie jest w zarządzie Stomilu Olsztyn, regionalnego związku piłkarskiego, pewnie potrafiłaby zorganizować szkolenie na odpowiednim poziomie, nie gubiąc talentów pedagogicznych po drodze. Martwi, że Piotr Żurawel nie pracuje właśnie w Stomilu Olsztyn- największym olsztyńskim klubie. Władze Stomilu aktualnie zajęte są robieniem Ekstraklasy i kontraktem menedżerskim dla... prezesa. I to jest problem wszystkich sympatyków futbolu, że rzeczony klub, a także regionalny futbolowy związek nie podejmują i nie rozwiązują realnych problemów olsztyńskiego futbolu, tylko zajmują się... sobą. Niestety brakuje konkretnych działań władz Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz Stomilu dla rozwoju talentów młodych trenerów. To nie kontrakt menedżerski dla prezesa Stomilu jest najważniejszy. Najpierw niech kontrakty podpiszą właśnie trenerzy grup młodzieżowych, a na samym końcu prezes. Odwrotne działanie jest karykaturą poważnego traktowania spraw klubu. Związek powinien zaś pomyśleć o systemowym wspieraniu edukacji młodych trenerów... Jestem przekonany, że Piotr nie da się systemowi i wyszkoli wielu dobrych piłkarzy. Jeżeli nie on, to kto?

Piotr Żurawel nie jest jedynym młodym trenerem godnym uwagi. Jest grupa trenerów młodych, z „otwartymi głowami” jak Marcin Wincel, Maciej Szostek, Tomasz Aziewicz. Kolejne szczeble edukacji pokonuje Michał Trzeciakiewicz, który w mojej ocenie ma ogromny potencjał trenerski. Oni wszyscy mają jedna cechę- są dobrymi pedagogami. Życzę młodym trenerom w Olsztynie, żeby doczekali się systemowych zmian i pracy w klubach, w których ich inwencja, talent, wiedza będą docenione, a efektem pracy trenerów żurawelów będą znakomicie wyszkoleni piłkarze. Jenak niech wszyscy trenerzy dzieci i młodzieży pamiętają, że jeden uczeń- zawodnik znaczy więcej niż stu nauczycieli- trenerów. Jestem przekonany, że wymienieni przez mnie trenerzy to rozumieją. Jako firma świadcząca usługi w sporcie cieszymy się z tego, że mogliśmy na starcie kariery trenerskiej Piotra Żurawela pomóc mu w rozwoju specjalnym...

Piotrowi i wszystkim młodym trenerom w Olsztynie życzę profesjonalizacji szkolenia dzieci i młodzieży oraz podniesienia rangi trenera najmłodszych adeptów futbolu, ale to już rola właśnie regionalnego związku i największego klubu w regionie...

Bez szybkich, konkretnych działań naszymi dziećmi będą zajmować się trenerzy z przypadku, których przepustką do pracy z dziećmi i młodzieżą jest... brak konkurencji.

 

Licencjonowany menedżer piłkarski,
footballidea.pl Doszkalanie Indywidualne
mail: biuro@piotrtyszkiewiczteam.pl
tel. 609 184 000
http://footballidea.pl/pracuj-z-teamem,13.html

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Police 2018-02-24 17:45:12 89.228.*.*
  Warto zwrcić uwagę w jaki sposób i jak on zaczął pracę w tej szkole. Egoista.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • to na tyle 2016-03-06 06:42:35 46.112.*.*
  Wydając o kimkolwiek opinię należałoby skonsultować to w tym przypadku np. z rodzicami. Zero współpracy z rodzicami. Socjopata. Co innego mówi, co innego robi, zmienny. Wszystko dla wizerunku nie dla dzieci. Proszę się zainteresować ile osób ,,uciekło''
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • :-D 2015-08-08 23:30:02 164.126.*.*
  (:-(
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • kaśka 2015-06-02 22:39:04 164.126.*.*
  Większego zakłamanego człowieka nie widziałam niż Żurawel. Jest niesprawiedliwy, wyróżnia dzieci. Pajac
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • jery 2014-11-20 07:56:41 95.41.*.*
  z Panią Marzeno , to chyba Pan przesadził, albo nie zna Pan historii tej szkoły i " jej pasji do sportu " zgadzam się co do Piotra, więcej takich zapaleńców Pani Marzena w zarządzie , Panie Piotrze ...chyba jako syndyk masy upadłościowej. Niech robi to co robi w szkole, daje ludziom pracowac dla sportu, ale niech się do niego nie miesza.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Jerr 2014-11-04 20:54:10 109.196.*.*
  dobrze prawi, Piotrek tylko tak dalej
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 6